1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Lök , Koçkar Şehitleri anma törenine katıldı
Lök , Koçkar Şehitleri anma törenine katıldı

Lök , Koçkar Şehitleri anma törenine katıldı

Diyarbakır'ın Kulp ilçesi Koçkar köyünde 1985 yılından bu yana şehit olan 23 köy korucusu için anma töreni düzenlendi.

A+A-

 

Törene katılan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Üyesi Mine Lök Beyaz, şehit yakını bir öğrenci tarafından okunan şiirle duygulu anlar yaşadı.
 
Koçkar köyünde 1985 yılından bu yana şehit olan 23 köy korucusu için bu yıl ikincisi düzenlenen anma töreni yapıldı. Anma törenine AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, Kulp İlçe kaymakamı Mehmet Maraşlı, AK Parti Diyarbakır il başkan yardımcıları Mesna Şimşek, Fadıl Karayel, AK Prti Kulp İlçe Başkanı Veysel Çelik, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstitkal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan törende kısa bir konuşma yapan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, barış ve kardeşlik mesajları verdi. Beyaz, "Burada yatanlar hepimizin kardeşleridir, bu çözüm sürecinde inşallah hepimiz birlikte Türkiye'yiz diyeceğiz" dedi.
 
Törende bir açıklama yapan Kulp Kaymakamı Mehmet Maraşlı ise vatanı için şehit düşen korucuların geride bıraktığı emanetlere sahip çıkacaklarını söyledi. Maraşlı, "Bu şehitlerin vatanları için yaptıklarını unutmadığımızı belirtmek adına bu yıl ikincisini düzenlediğimiz anma törenine gelenlerden Allah razı olsun. Biz onları unutmadık, unutmayacağız. İnşallah bundan sonra kanların akmadığı ortamlar olacak, biz bu nedenle buradayız" diye konuştu.
 
Şehit yakını öğrenciler tarafından anma töreninde şiirler okundu. Bir şehit yakını öğrenci tarafından okunan şiir duygulu anlara neden oldu. Öğrencinin okuduğu şiirden duygulanan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, yanına çağırdığı öğrenci ile bir süre sohbet etti. Beyaz, öğrenciyi öperek, cesur ve sabırlı olmasını istedi.
 
MİLLETVEKİLİ BEYAZ ÖĞRENCİLERE OYUNCAK DAĞITIP KÖYLÜLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ
 
Kulp Müftüsü Hüseyin Hacı Fettahoğulları tarafından okunan dualarla tören sona erdi. Törenin ardından AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz ve Kulp Kaymakamı Mehmet Maraşlı beraberlerinde getirdikleri oyuncak ve çikolataları çocuklara dağıttı. Milletvekili Beyaz ve beraberindeki heyet daha sonra Koçkar köyü muhtarının evini ziyaret ederek yer sofrasında yemek yiyip, köylülerle sohbet etti. Koçkar köyünün ardından Kulp ilçesine geçen Milletvekili Beyaz, Kulp Kaymakamı Mehmet Maraşlı'yı makamında ziyaret edip ilçe ile ile ilgili brifing aldı. Beyaz, daha sonra Kulp ilçesinden ayrıldı.
 
 
 
 

HABERE YORUM KAT