1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Lök, Lice'de
Lök, Lice'de

Lök, Lice'de

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divan Üyesi Mine Lök Beyaz, bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Diyarbakır'da ilçe ve köy ziyaretlerini sürdürüyor.

A+A-

Diyarbakır'ın Çüngüş, Çermik ilçe ve köylerinin ardından Lice ilçesine giden AK Parti Milletvekili Mine Lök Beyaz, Lice Kaymakamı Özer Özbek'i makamında ziyaret etti. Milletvekili Mine Lök Beyaz'a çalışmalar hakkında bilgi veren Lice Kaymakamı Özer Özbek, ilçenin en büyük sorununun eğitim ve deprem olduğunu söyledi. Özer bu sorunları halletmek adına bir takım çalışma ve projelerinin bulunduğunu belirterek, imkanlar dahilinde en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını söyledi. Lice'nin sorunlarını çözmek için elinden gelen yardımı yapacağını belirten Mine Lök Beyaz, el birliği ile bütün sorunların üstesinden geleceklerini kaydetti.
 
"MECLİSTE KADIN MİLLETVEKİLİ SAYISI AZ, KIZLARIN MİLLETVEKİLİ OLMALARI LAZIM"
 
Kaymakamlık ziyaretinin ardından Cumhuriyet İlköğretim Okulu'na giden Beyaz, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerle tek tek ilgilenen Beyaz, büyüyünce ne olmak istediklerini sordu. Öğrencilerin doktor, öğretmen, polis gibi cevaplarına karşılık, "Aranızda hiç mimar olan yok mu? Ben mimarım, mimarlık çok güzel bir meslek. Ama her şeyden önce bizim mecliste kadın milletvekili olarak sayımız çok az. Kızların milletvekili olmaları lazım" dedi.
 
Mine Lök Beyaz, AK Parti Lice İlçe Başkanlığı'nda partililerle buluşarak sorunları dinledi. Beyaz, Lice gezisini İlçe Emniyet Müdürlüğü ve esnaf ziyaretleri ile sona erdirdi. İlçede esnafı ziyaret edip sorunlarını dinleyen Beyaz, kahvehanede oturan vatandaşlarla çay içip sohbet etti. Mine Lök Beyaz, ziyaretlerinin ardından Diyarbakır'a hareket etti.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT