1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Lojistik strateji belgesi raporunun sunumu yapıldı
Lojistik strateji belgesi raporunun sunumu yapıldı

Lojistik strateji belgesi raporunun sunumu yapıldı

Diyarbakır'da Vali Yardımcısı Sayın Cemal Hüsnü Kansız'ın Başkanlığında Diyarbakır İli Lojistik Strateji Belgesi Ve Lojistik Merkez / Karalimanı Ön Fizibilite Raporunun Sunum Toplantısı yapıldı.

A+A-

DİYARBAKIR-Diyarbakır'da,Vali Yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız'ın başkanlığında Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan Diyarbakır İli Lojistik Strateji Belgesi ve Lojistik Merkez / Karalimanı Ön Fizibilite Raporunun sunum toplantısı yapıldı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen fizibilite toplantısına Vali Yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Sevinç, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Genel Sekreteri Murat Birkan, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Büyüktaş ve diğer yetkililer katıldı.

Vali Yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız bu gibi toplantıların Diyarbakır İli için çok önemli olduğunu belirterek " Öncelikle hepinize bu toplantıya katıldığınız için teşekkür ederim. Lojistik çalışmaların son durumu hakkında bilgi alacağımız bu toplantıda daha verimli olunması için neler yapılacağı konusunda bilgi alışverişi yapacağız. Diyarbakır bulunduğu konum itibari ile çok önemli bir noktada olup Organize Sanayi Bölgesinin genişletilmesi ve yatırım yapmak için talepte bulunan işletmelere alan sağlanmış olacak böylelikle vatandaşlarımıza istihdam sağlanarak iş ve aş bulma olanağı sunulmuş olacaktır" dedi.

Vali Yardımcısı Kansız'ın konuşmasından sonra Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Sevinç toplantının amaç ve önemini belirten kısa birer konuşma yaptılar.

Konuşmalardan sonra Diyarbakır İli Lojistik Strateji Belgesi ve Lojistik Merkez / Karalimanı Ön Fizibilite raporu detaylı olarak sunuldu. Sunumdan sonra katılımcılar rapor hakkında görüş alışverişi yaptıktan sonra toplantı sona erdi.

 

 

(Osman İçli-İLKHA)