1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Liseli Koç'a bir dava daha açıldı
Liseli Koç'a bir dava daha açıldı

Liseli Koç'a bir dava daha açıldı

Bingöl'de, 2011 yılında polis aracına düzenlenen saldırının faili olduğu gerekçesiyle hem müebbet hem 26 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan lise öğrencisi Gülsüm Koç'a bir dava daha açıldı.

A+A-

Koç'un, mahkemenin duruşma salonunda 'Biji Serok Apo' diye slogan attığı belirtilerek, pkk propagandası suçundan cezalandırılması istendi.
 
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Siirt E Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Gülsüm Koç hakkında pkk propagandası yapmak suçundan ikinci bir dava daha açtı. Başsavcılık tarafından hazırlanan iddianamede, Koç'un, yargılandığı Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kararın açıklanmasının ardından, 'Biji Serok Apo' şeklinde bağırarak slogan attığı belirtildi.
 
PKK'NIN PROPOGANDASI
 
İddianamade, "Şüpheli Koç'un duruşma salonunda defalarca 'Biji Serok Apo'(Yaşasın başkan Apo) şeklinde slogan attığı, bu durumun mahkeme heyeti tarafından tutanakla tespit edildiği, şüphelinin duruşma salonundaki mezkur eylemiyle, esasen mensubu bulunduğu PKK'nın sözde liderine ve pkk'ya bağlılığını teyit ettiği gibi PKK elebaşısı Abdullan Öcalan'a başkan sıfatı verip, bu şekilde PKK'nın propagandasını yaptığı, böylece üzerine atılı suçu işlediği tüm dosya kapsamında anlaşılmaktadır." denildi. İddianamede, şüpheli Koç'ön pkk propagandası yapmak suçundan cezalandırılması talep edildi.

HABERE YORUM KAT