1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Liseli kadın futbolcular erkeklere fark attı
Liseli kadın futbolcular erkeklere fark attı

Liseli kadın futbolcular erkeklere fark attı

DİYARBAKIR– Diyarbakır KİPTAŞ Lisesi Kadın Futsal takımı, dostluk maçında Diyarbakır Mastırlar Derneği'ni 7-4 mağlup etti.

A+A-
Özel bir halı sahada oynanan ve aralarında Diyarbakırspor'un eski futbolcularından Murat Yiğiter ve Mehmet Altındağ'ın da forma giydiği dostluk maçında, KİPTAŞ Lisesi Kadın Futsal takımı oyuncuları, ortaya koydukları başarılı futbol ve elde ettikleri galibiyetle erkek rakiplerine taş çıkardı.
 
Diyarbakır Mastırlar Derneği Başkanı Veysi Akar, futbolun erkeklere has olmadığını bir kez daha gördüklerini söyledi.
 
Kadınlara fırsat verildiği zaman neler yapabileceklerini dostluk maçında gördüklerini belirten Akar, şöyle konuştu:
 
“Bölgemizde ve ilimizde çok yetenekli kadınlarımız ve genç kızlarımız var. Onlara gereken ilgi ve alakayı göstermediğimiz için yeteneklerini göremiyoruz. Bu kızlarımızın ellerinden tutulması ve desteklenmesi gerekiyor. Dernek olarak bu kızlarımızın hem yanında olacağız hem de elimizden geldiğince destekleyeceğiz. Diyarbakır Mastırlar Derneği'ni de bu anlamda kurduk. Böyle organizasyonlara ağırlık vereceğiz. ”
 
KİPTAŞ Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Bahar Aktaş, çok yetenekli öğrencilere sahip olduklarını belirterek, "Dostluk maçında Diyarbakır Mastırlar Derneği ile bir araya geldik. Öğrencilerimiz bu maçta yeteneklerini ortaya koyarak, iyi bir maç çıkardılar. Öğrencilerimize şans verilmesi halinde Türk futboluna önemli hizmetler yapacaklarını inanıyorum” dedi.
 
 
Muhabir: MEHMET ÇAKAN 
Yayınlayan: Necdet Doğruyol

HABERE YORUM KAT