1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Lise öğrencisiyle esrar sevkiyatı
Lise öğrencisiyle esrar sevkiyatı

Lise öğrencisiyle esrar sevkiyatı

Atatürk Havalimanı'ndaki operasyonda Diyarbakır'dan bavulla esrar getiren iki kişi gözaltına alındı. Esrarın 16 yaşından küçük çocuklar aracılığıyla okullara dağıtılacağı belirlendi...

A+A-

Polis, bir ihbar üzerine İstanbul Atatürk Havalimanı'nda uyuşturucu operasyonu yaptı. Diyarbakır'dan bavullarla uyuşturucu getiren Süleyman Baran İ. (19) ile Mehmet Ali A. (18) adlı iki kişiyi gözaltına aldı. İki şüpheli ilk ifadelerinde bavulları Diyarbakır Havalimanı'ndan normal işlem yaparak geçirdiklerini söyledi.

GENÇLERDEN BİRİ GARSON

Lise öğrencisi Mehmet Ali A. ve Süleyman Baran İ, valizlerinde uyuşturucu olduğunu bilmediklerini ileri sürdü. İki şüpheli, Diyarbakır'da ismini bilmedikleri bir şahsın kendilerine bin TL vererek söz konusu bavulları İstanbul'a götürmelerini istediğini ve bu teklifi kabul ettiklerini iddia etti.

ÇOCUK KURYELER

Şüphelilerin getirdiği uyuşturucunun okullarda satılmak üzere getirildiği iddia edildi. Yakalanan şüphelilerin irtibatta olduğu çetenin yaşları 16'dan küçük kuryeler aracılığıyla uyuşturucuyu dağıtmayı planladıkları da öğrenildi. Zanlılar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

HABERE YORUM KAT