1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Lise mezunu özel harekat polisi alımı olacak mı?
Lise mezunu özel harekat polisi alımı olacak mı?

Lise mezunu özel harekat polisi alımı olacak mı?

Lise mezunu özel harekat polis alımı olacak mı? Merakla beklenen lise mezunu özel harekat polisi ne zaman başlayacak? Kontenjan kaç kişi olacak?

A+A-

Özel harekat polisi alımı hangi tarihte başlıyor? Son yapılan açıklamaların ardından özel harekat polisi alım şartları duyuruldu. İşte özel harekat polisi alımına ilişkin tüm detaylar. Özel Harekat Polisi alımları başlıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda Özel Harekat Polisi alımları için şartların hafifleştirildiği belirtilmişti. Özel Harekat Polisi alımına dair tüm detaylar haberimizde...

Özel Harekat Polisi alımlar ne zaman gerçekleştirilecek? Merakla beklenen Özel Harekat Polisi alımları için şartlar neler olacak? 
 
Bundan önce ki yıllarda Özel Harekat Polisi alımı için adayların lisans mezunu olması ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olması gerekmekteydi. Bu sınava giren adayların minimum puanı alması şartı ile başvurular kabul edilmekteydi. Geçtiğimiz günlerde lise mezunu adaylara yönelik müjdeli bir haber verildi. Buna göre bundan sonra ki Özel Harekat Polis alımı için adayların lisans mezunu olması gerekmiyor. Adayların en az lise mezunu olması gerekmekte olup Kamu Personeli Seçme Sınavına girmesine de gerek yok.
 
Tarih Verildi Mi?
 
Lise mezunlarının sosyal medya başta olmak zere pek çok ortamda en çok sorduğu sorulardan bir tanesi şu oldu. Alımlar ne zaman yapılacak? Bilindiği gibi sosyal medya da pek çok tarih verilmektedir ancak bunların hiçbiri doğru bilgiyi vermemektedir.
 
Özellikle son günlerde alım tarihi hakkında bir sayfa paylaşımı yapılmakta olup bu tarihlerin doğru olduğu sanılmaktadır. Fakat bu tarihler tamamen gerçek dışıdır. İçişleri Bakanı Efkan Ala konu hakkında çalışmaların devam ettiği ve lise mezunlarının da başvuru yapabileceği Özel Harekat Polisi alımı yapılacağını duyurdu. Ancak konu hakkında her hangi bir başvuru tarihi verilmedi. Yakın zamanda yapılacak olan açıklamalar dikkate alınacaktır.

HABERE YORUM KAT