1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Lider derbiye gidiyor
Lider derbiye gidiyor

Lider derbiye gidiyor

Sarı-Kırmızılı takım,bölge derbisi olarak değerlendirilen maç için bugün karayolu ile Van'a gidecek. Başkan Kılavuz,sonhafatlarda kaybedilen puanların takımın motivasyonunu bozmadığını,aksine kamçıladığını söyleyerek,”Van'dan 3 puanla dönerek şampiyonluk

A+A-

ŞAMPİYONLUK STRESİ VAR
Pazar günü B.Vanspor'a konuk olacak Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'da hedef bölge derbisini kazanıp 5 haftalık beraberlik serisinden sonra 3 puanla tanışmak.

Başkan Metin Kılavuz,son 5 haftada alınan beraberliklerden memnun olmadıklarını ancak bunu  bir düşüş olarak değerlendirmenin doğru olmadığını söyledi. Kılavuz,”Şampiyonluğa giderken ister istemez takımda her maçı kazanmak gibi beklenti oluşuyor. Üst üste berabere kalınca da bu durum stres yarattı. Bunu başka şekilde değerlendirmek doğru değildir.” dedi.

TESİS VE ŞAMPİYONLUK SÖZÜ
“Şampiyonluk yolunda ilerlerken spor emekçisi olan futbolcu kardeşlerime ve teknik heyete büyük görevler düşüyor.Yönetim  olarak da elimizden  gelen tüm çabaları göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.” diyen Kılavuz,2.Lig'e çıkmak için yakaladıkları avantajı sürdüreceklerini ifade etti. Kılavuz,”Göreve gelirken kentte tesisleşme ve şampiyon olup bir üst lige çıkma adına iki söz vermiştik,verdiğimiz bu sözleri yerine getireceğiz.Tesisleşme konusunda çok ciddi adımlar atmaktayız ve çok yakın bir zamanda kentte layık bir spor kompleksi hediye edeceğiz. Hedefimiz olan şampiyonluk yolunda da emin adımlarla ilerleyeceğiz.Son haftalardaki sonuçlardan sonra takımda moral çöküntüsü yok. Aksine bu durum futbolcuları daha fazla kamçılamış durumda. Van'dan 3 puanla döneceğimiz yönünde sağlam bir inanç var.” diye konuştu.

Bu arada MHK, Belediye Vanspor-Diyarbakır Büyükşehir Belediye maçının yardımcı hakemi Tunahan Ertem'in antrenmanda sakatlanması üzerine yerine Emre Ajun'u  görevlendirdi.

HABERE YORUM KAT