1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Lice'ye modern kütüphane
Lice'ye modern kütüphane

Lice'ye modern kütüphane

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Lice İlçe Kaymakamlığı tarafından hazırlanan bir proje ile hazırlanan modern kütüphane, bir hafta sonra hizmete açılıyor.

A+A-
'Haydi öğrenciler kütüphaneye' projesi kapsamında kaymakamlık tarafından hazırlanan bir proje ile eski yerinden taşınan kütüphane geniş bir alanda halka hizmet verecek. Önümüzdeki hafta içerisinde yeni yerinde hizmet verecek olan kütüphanenin demirbaşlarının elden geçirilerek kayıtların düzenlenmesinden sonra yeni yerine taşınacak. 
Lice İlçe Kaymakamı Osman Uğurlu,mevcut kütüphanenin, bulunduğu yerin ihtiyaca cevap vermediğini, bu nedenle kaymakamlık tarafından kiralanan yeni yerinde hizmet vereceğini söyledi. Kaymakam Uğurlu, "Kütüphanenin proje kapsamında tam donanımlı üç kategoriden oluşuyor. Çocukların, gençlerin ve halkın rahatça istifade edebilecek bir yer olması bizim ve ilçemiz açısından çok önemlidir. Tam donanımlı olarak yeni yerinde hizmete girecek olan kütüphanede amaç, Lice halkına kitap okumayı sevdirmek Lice'de eğitimi kalkındırmaktır" dedi.
(İÜ-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT