1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Lice'ye 200 yataklı öğrenci yurdu
Lice'ye 200 yataklı öğrenci yurdu

Lice'ye 200 yataklı öğrenci yurdu

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Lice İlçe Kaymakamlığı kente, 200 yataklı öğrenci yurdu yaptırıyor.

A+A-
Lice Ayşe Toprak Yatılı Bölge Ortaokulu mevkiinde, taşımalı eğitim gören lise öğrencilerine yönelik, 5 katlı lüks öğrenci yurdunun yapılması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
 
Projesi tamamlanan ve ihale aşamasına gelen binanın inşaatının kısa süre içerisinde başlanacağını inşaatın 2015-2016 eğitim öğretim yılına da yetiştirileceği belirtildi.
 
Lice ilçe kaymakamı Osman Uğurlu, taşımalı sistemle uzak mahallerden liseye gelen öğrencilerin eğitimlerinin sağlıklı olarak tamamlayabilmeleri için yurtta kalmalarını uygun gördüklerini söyledi. Kaymakam Uğurlu, "Proje kapsamında yapılması planlanan ve en kısa zamanda inşaatına başlanacak olan yurt binası 5 katlı lüks ve konforlu olacak.
 
Binada sportif alanlar, tek kişilik yatak odası, yemekhane, duş alanı gibi ihtiyaç alanları olacak. Öğrenciler, yurdun faaliyete girmesi ile birlikte taşımalı sisteme gerek duymadan yurtlarda kalacak. Öğrenciler rahat bir ortamda hem derslerine iyi hazırlanacak, hem de sportif alanlarda ders dışında kalan boş zamanlarını değerlendirme fırsatı bulacaklar. Yurtta kalan öğrenciler ayrıca kütüphanede bulunacak" dedi.
 
(İÜ-YRT-Y)
Etiketler : , , , , , ,

HABERE YORUM KAT