1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Lice’deki yangın kontrol altına alındı
Lice’deki yangın kontrol altına alındı

Lice’deki yangın kontrol altına alındı

Önceki gün akşam Lice ilçesi kırsalında başlayan, izin verilmediği için geniş bir alana yayılan yangınları, dün gece geç saatlerde söndüren Büyükşehir Belediyesi, binlerce hektarlık alanın kül olduğu Lice’deki yangınların bu sabah yeniden başlaması üzerin

A+A-

Lice’nin Fis Köyü kırsalında önceki gün akşam saatlerinde başlayan, ilçenin üç tarafını saran, yer yer köylere de sıçrayan yangını dün gece geç saatlerde kontrol altına alan Büyükşehir Belediyemiz, bugün Lice’de yeniden başlayan yangını söndürdü.

Güvenlik gerekçesiyle yangına müdahaleye geç izin verilmesi nedeniyle yangının Lice’de yarattığı tahribat büyük olurken, Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, iş makineleri ve halkın kontrol altına aldığı yangın, bugün yeniden Karahasan Mahallesi’nin Pavna Mezrası’nda çıktı.

Bilici: İş makineleriyle müdahale edilerek yangın söndürüldü  

Yangın hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hakkı Bilici, Karahasan Mahallesi’nin Pavna Mezrası’nda yangının bu sabah saatlerinden tekrar başladığını ve geniş bir alana yayıldığını bildirdi.

Engebeli arazi yapısı nedeniyle iş makineleriyle yangına müdahale ettiklerini kaydeden Bilici, bölgeye sevk ettikleri 4 itfaiye aracının da dağlık alanda gidebildiği yere kadar yangına müdahale ettiğini ifade etti. Alanın dağlık olduğunu vurgulayan Bilici, yangının kontrol altına alındığını, itfaiye araçlarının görev yerlerine döndüğünü kaydetti. Bilici, ancak her ihtimale karşı iş makinelerinin bölgede tutulduğunu sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler