1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Lice'de yasak kalktı, Hani'de devam ediyor
Lice'de yasak kalktı, Hani'de devam ediyor

Lice'de yasak kalktı, Hani'de devam ediyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valiliği tarafından PKK'ya yönelik sürdürülen operasyonlar kapsamında giriş çıkış ve sokağa çıkma yasağı ilan edilen Lice ilçesindeki yasağın kaldırıldığı, Hani ilçe kırsalındaki yasağın ise devam ettiği belirtildi.

A+A-

Cuma günü sabah saat 05.00’da Lice ve Hani ilçe kırsalındaki 26 bölgede giriş çıkışlar ile sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş ve bölgede barındığı düşünülen pkk'lılara yönelik operasyon başlatılmıştı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada Lice’de pkk mensuplarına yönelik Kılıboğan T.- Ayaz Mahallesi - Birlik - Abdil T. -Taşburun Mahallesi-Güzelce Mahallesi-Döşekkaya Mahallesi arasında kalan bölgede başlatılan operasyonun bugün saat 08.00’da tamamlandığı için Lice ilçesindeki giriş çıkışlar ile sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı belirtildi.

5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, Hani ilçesinde ise; Yukarı Turalı, Akçayurt, Kaledibi, Başaklı, Taşburun, Güzelce, Karapilyar, Aşağıturalı, Damlatepe, Çay, Horsel, Mezartarlası, Sıraevler ve Karapilyari mahallelerinde operasyonların devam etmesinden dolayı bölgeye giriş ve çıkışlar ile sokağa çıkma yasağının devam ettiği bildirildi.


(AKK-ÖZ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler