1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Lice'de Sur için yardım kampanyası
Lice'de Sur için yardım kampanyası

Lice'de Sur için yardım kampanyası

Lice Belediyesi, Lice Eğitim -Sen Temsilciği ve Lice DBP ,HDP ilçe örgütleri tarafından sokağa çıkma yasaklarının devam ettiği Sur'da mağdur olan aileler için yardım kampanyası başlatıldı.

A+A-

Lice Belediyesi, Lice Eğitim -Sen Temsilciği ve Lice DBP ,HDP ilçe örgütleri tarafından sokağa çıkma yasaklarının  sürmesiyle birlikte mağdur olan ve göç etmek zorunda kalan  Sur'daki aileler için  yardım kampanyası başlatıldı.

Kampanyayla ilgili yapılan açıklamada , yasaklarla birlikte  yasaklı bölgelerde  yaşayan halkın en temel hakkı olan  yaşam hakkının engellenmesiyle birlikte  , sağlık , eğitim , barınma haklarının   ellerinde alındığı ve acil olarak ailelere yardım edilmesi gerektiği ve ilçede bulunan herkese yardım kampanyasına destek vermesi gerektiği çağrısı yapıldı.


Başlatılan yardım kampanyası kapsamında yardımlar Lice Belediyesi Halkla İlişkiler Biriminde  ve Lice Eğitim -Sen Şubesinde toplanacak,   öncelikli kuru  gıda , kışlık elbise , battaniye ve elektrikli soba malzemeleri  toplanacak . Yardım kampanyası kapsamında toplanan yardımlar bir heyet eşliğinde Diyarbakır'daki yetkililere teslim edilecek.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler