1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Lice'de silahlı kişiler ev bastı
Lice'de silahlı kişiler ev bastı

Lice'de silahlı kişiler ev bastı

Diyarbakır Lice İlçesi Darakol Köyü'ne gelen ve kimlikleri öğrenilemeyen silahlı bir grup, yerel seçimlerde muhtar adayı olduğu öğrenilen Mikail Ayık'ı kaçırmak istedi.

A+A-

Aile fertlerinin karşı çıkması üzerine silahlı kişilerin ateş açması üzerine Mikail Ayık ile kızı Nesrin ve oğlu Ali Ayık yaralandı. Hüda Par Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz, saldırganların PKK'lı olduklarını iddia etti.

SİLAHLI GRUP EV BASTI

Diyarbakır'ın Lice İlçesi Darakol köyünde yaşayan ve yerel seçimlerde muhtar adayı olduğu öğrenilen Mikail Ayık'ın evi dün gece kimlikleri belirlenemeyen silahlı bir grup tarafından basıldı. Silahlı grubun 54 yaşındaki Mikail Ayık'ı kaçırmak istemesi üzerine, evde bulunan Mikail Ayık'ın ağabeyi 57 yaşındaki Ali Ayık ile 22 yaşındaki kızı Nesrin Ayık karşı çıktı. Bunun üzerine saldırganlar ateş açtı. Açılan ateş sonucu Mikail, Ali, Nesrin Ayık vücutlarının çeşitli yerlerine isabet eden kurşunlarla yaralandı.

HAYATİ TEHLİKESİ VAR

Olaydan sonra silahlı grup evden ayrılırken, köylülerin silah sesleri duyup jandarmaya bilgi vermesi üzerine yaralılar Diyarbakır Dicle Üniversitesi Araştırma Hastanesi ile Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralılar tedavi altına alınırken, göğsünden yaralanan Nesrin Ayık'ın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

TEHDİT DE ETMİŞLER

Olay sonrası Jandarmanın evde yaptığı incelemede kalaşnikof mermi kovanları bulunduğu öğrenilirken, saldırıyı gerçekleştirenlerin 6 kişi oldukları belirlendi. Jandarma olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlatırken, ailenin seçim sırasında da tehdit edildiklerine dair başvurusu bulunduğu öğrenildi. Hüda-Par Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz ise evi basan kişilerin PKK'lı olduklarını iddia etti.

Aile fertleri içerideyken eve bir grup PKK'lının gelerek Mikail Ayık'ı kaçırmak istemesi üzerine kızı ve kardeşinin karşı çıktığını, bunun üzerine ise PKK'lıların ateş açtığını söyledi. Ailenin Hüda Parlı olduğu için daha önce de tehdit edildiğini belirten Hüseyin Yılmaz, PKK'nın bu şekilde baskısını arttırmaya çalıştığını söyledi.

HABERE YORUM KAT