1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Lice'de PKK şüphelisi 8 kişi tutuklandı
Lice'de PKK şüphelisi 8 kişi tutuklandı

Lice'de PKK şüphelisi 8 kişi tutuklandı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Lice ilçesinde güvenlik güçlerinin PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için düzenlediği operasyonlar sırasında örgüt mensubu olduğu değerlendirilen 8 kişi gözaltına alındıktan sonra çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

A+A-

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yapılan açıklamada, Lice ilçesinde PKK/KCK terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi için yürütülen operasyonlar kapsamında bölücü terör örgütü mensubu oldukları değerlendirilen şüpheli 8 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Açıklamada, “Lice Sulh Ceza Hakimliğince tamamlanan sorgularının ardından şüpheliler R.Ö., R.A., H.A., A.T. ve T.S. isimli 5 kişi ile suça sürüklenen çocuklar M.Ş.O. ve C.Y. isimli 2 kişi hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 302/1 (Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak) maddesi kapsamındaki eylemleri iddiasından; suça sürüklenen çocuk İ.S. hakkında ise Türk Ceza Kanunu'nun 314/2 (Silahlı terör örgütüne üye olmak) maddesi kapsamındaki eylemi iddiasından tutuklanmalarına karar verilerek konumlarına uygun Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderilmişlerdir.

Lice Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen 2016/487-516-622-757-781-834 numaralı soruşturmalar devam etmekte olup, soruşturmaların safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir” denildi.

(BE-SO-Y)

HABERE YORUM KAT