1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Lice'de eş zamanlı 2 patlama
Lice'de eş zamanlı 2 patlama

Lice'de eş zamanlı 2 patlama

Lice ilçe merkezinde önceki gün gece saatlerinde eş zamanlı patlamalar yaşandı. Kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce Türk Eğitim-Sen Lice Şubesi ve Öğretmen Konuk Evi'ne parça tesirli olduğu belirtilen bombalar atıldı.

A+A-
Kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce Türk Eğitim-Sen Lice Şubesi ve Öğretmen Konuk Evi'ne parça tesirli olduğu belirtilen bombalar atıldı.Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde eş zamanlı olarak iki farklı yere parça tesirli bomba atıldı. Patlamalar sonucu maddi hasar oluştu.
 
Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır'ın Lice ilçe merkezinde, Lice TOKİ Konutları'nda bulunan Türk Eğitim-Sen Lice Temsilciliği'ne ve Öğretmen Konuk Evi'ne önceki gün gece saat 23.30 sıralarında kimliği belirsiz kişi veya kişilerce parça tesirli bombalar atıldı. Konuk Evi'ne atılan bomba sonucu binanın kapısı ve camları kırılarak maddi hasara neden olduğu öğrenilirken Türk Eğitim-Sen Lice Temsilciliği'ne atılan bombanın patlaması sonucu ise binada hasar oluştuğu belirtildi. Her iki patlama, yurttaşlarca hissedildi. Polis, patlamalarla ilgili operasyon başlatırken gözaltına alınanların olup olmadığı konusunda bilgi edinilemedi. Patlamaların yaşandığı her iki yerde de bildiri bırakıldığı iddia edilirken, Lice Emniyet Amirliği, her iki patlamayla ilgili soruşturma başlattığı bildirildi.
 
Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT