1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Lice'de dokuz bölgeye giriş çıkışlar yasaklandı
Lice'de dokuz bölgeye giriş çıkışlar yasaklandı

Lice'de dokuz bölgeye giriş çıkışlar yasaklandı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valiliği tarafından Lice ilçesine bağlı 9 bölgede PKK mensuplarına yönelik düzenlenecek operasyon dolayısıyla ikinci bir emre kadar bölgeye giriş çıkışların yasaklandığı duyuruldu.

A+A-

Valilik tarafından yapılan açıklamada, Lice ilçesinde dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten pkk mensuplarına yönelik Konuklu, Yaprakköy, Ahmetbey, Yünlüce, Gürbeyli, Hamzabey mahallesi, Türbe komları, Recep Komu ile Namber Tepe bölgelerinde operasyon düzenleneceği bildirildi.

Açıklamada, "Operasyon icra edilecek bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, belirtilen bölgelerde sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 4 Ekim 2015 günü saat 05.00’den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelere giriş çıkışların yasaklandığı" belirtildi.


Açıklamada, söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uymasının kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz ettiği belirtilerek "yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır" denildi.


(AKK-HO-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler