1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Lice'de büyük operasyon devam ediyor
Lice'de büyük operasyon devam ediyor

Lice'de büyük operasyon devam ediyor

DİYARBAKIR- Lice ilçesinde dün başlatılan ve Özel Kuvvet Komutanlığı bordo bereli askerlerin de katıldığı hava destekli geniş kapsamlı operasyon devam ederken, PKK'lılarla güvenlik kuvvetleri arasında çıkan çatışmalarda 9 PKK'lı ölü ele geçirildi.

A+A-

Lice Kaymakamlığınca dün 16 köy kırsalında ilan edilen sokağa çıkma yasağı sürüyor.

 

Özel Kuvvetler Komutanlığı ekiplerinin de katıldığı hava destekli operasyonlarda yerleri tespit edilen PKK'lılar ateş altına alındı. Karadan destek verilen operasyonlarda 9 PKK'lı öldürüldü.

 

Giriş ve çıkışlara izin verilmeyen operasyon bölgesine çok sayıda asker helikopter ile indirildi. Operasyonların sürdüğü bölgede yer yer çatışmalar yaşanırken dumanların da yükseldiği öğrenildi.


Özel Kuvvetler Komutanlığı birliklerinin destek verdiği geniş kapsamlı operasyonda sıkıştırılan PKK'lılar, bölgeye canlı kalkan çağrısı yaptı.

 

Operasyon bölgesinde alınan güvenlik önlemleriyle bölgeye sivillerin girmesi engellendi. Askerlerin olduğu bölgelere çok sayıda zırhlı araç sevk edildi. Yoğun güvenlik önleminin alındığı operasyon çevresinde askerlerin bekleyişi sürerken helikopterlerin ise keşif uçuşu yaptığı bildirildi.


PKK'lılara yönelik operasyonlar bölgede aralıksız devam ediyor. 


(BE-AKK-HO-Y)

HABERE YORUM KAT