1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Lice'de 12 öğrenci İzmir Uzay Kampına Gönderildi
Lice'de 12 öğrenci İzmir Uzay Kampına Gönderildi

Lice'de 12 öğrenci İzmir Uzay Kampına Gönderildi

Liceli hayırsever iş adamı Halis TOPRAK’ın girişimleri ile 2004 yılından bu yana her eğitim-öğretim yılının sonunda ilçemiz ilköğretim okullarında başarılı öğrencilere

A+A-
Liceli hayırsever iş adamı Halis TOPRAK’ın  girişimleri ile 2004 yılından bu yana her eğitim-öğretim yılının sonunda ilçemiz ilköğretim okullarında başarılı öğrencilere yönelik imkandan bu yıl da 12 öğrenci  2 öğretmenin sorumluluğunda  İzmir-Gaziemir’deki Uzay Kampı Türkiye Programı’na katılma şansı yakalamışlardır.

Uzay Kampı Türkiye Programı, her öğretim yılının sonunda 17-23 Ağustos tarihleri arasında 6 günlük süre ile Lice’li öğrencileri ağırlamaktadır.Her yıl bu sayıda öğrenci ve görevli öğretmenlerimizin gidiş-geliş yol ücretleri ile yol masrafları İlçe Kaymakamlığımız ve 2.Motorlu Piyade Tugay Komutanlığımız tarafından karşılanmaktadır. Kamp programı süresince konaklama  ve diğer masraflar ise Uzay Kampı Türkiye Programı tarafından ücretsiz karşılanmaktadır.

Uzay Kampı Türkiye görselliğin de aktif olarak rol aldığı bir eğitim sisteminden yararlanarak,gençlere uzay bilimleri ve teknolojileri alanında beş duyusal eğitim vermektedir. Çeşitli eğitim araçları ve simülasyon çalışmaları ile katılımcılar, pozitif bilimlerin temelini oluşturan kavramları sadece görerek değil aynı anda yaşayarak da öğrenmektedirler. Kampa katılan gençlerimiz,sadece heyecanlı ve eğlenceli  zaman geçirmekle kalmayıp,kendi kendine karar verme ,sorumluluk alma,takım çalışması,problem çözme gibi önemli deneyimleri de yaşayarak birçok konuda kendilerini geliştirme şansına  da sahip olmaktadırlar. 

Image

 

Image

 

Image

 

Image