1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Lice köylerine baskın!
Lice köylerine baskın!

Lice köylerine baskın!

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde Kerwas, Zengi, Mışırf köylerine sabah saatlerinde çok sayıda asker tarafından baskın yapıldı

A+A-

Köyde askerler tarafından aramalar sürerken, gözaltıların olduğu belirtildi.Çok sayıda asker zırhlı araçlar eşliğinde Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Kerwas, Zengi, Mışırf köylerinin de bulunduğu Taşınönü (Peşgewer) adlı bölgedeki köy ve mezralara baskın düzenledi. Sabah saat 05.00 sıralarında panzer ve akrep tipli zırhlı araçlarla yapılan baskının hangi gerekçeyle yapıldığı öğrenilemedi.

Askerlerin elerinde bir liste ile baskın düzenlediği ve gözaltıların olduğu bildirildi. Köylerde bazı evlerin çevrelerinin de iş makineleriyle kazıldığı belirtiliyor. Askerler, köylüleri evlerinden çıkmamaları için uyarırken, çevre köylerdeki yurttaşların ise, destek amacıyla baskın yapılan köylere doğru hareket ettikleri kaydedildi.

Taşınönü bölgesinde bulunan birçok köyde aramaların devam ediyor.Öte yandan yerel kaynaklar aynı saatlerde Yolçatı ve Dibek köyleri arasında bulunan kırsal alanda da insansız hava araçlarının (Heron) uçuş yaptığını bildirdi.

HABERE YORUM KAT