1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Lice kırsalında operasyon sürüyor
Lice kırsalında operasyon sürüyor

Lice kırsalında operasyon sürüyor

DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır'ın Lice, Hani ve Kocaköy üçgeninde başlatılan operasyon sürüyor.

A+A-

Operasyonda, yola bomba tuzaklamak isterken güvenlik güçleri tarafından fark edilen 2 pkk'lıdan 1’i öldürüldü, 1’i ise yaralı olarak ele geçirildi. Bölgeye girmek isteyen HDP ve DBP’liler ise asker engeline takıldı. 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nce (TSK), PKK’ya yönelik Diyarbakır’ın Lice, Hani ve Kocaköy ilçeleri üçgeninde yoğunlaştırılan ve örgüte büyük darbe vurulan operasyon sürüyor. Çok sayıda jandarma özel harekat birliklerinin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonlara havadan helikopterler destek veriyor.

Operasyon çerçevesinde bölgede arazi arama-tarama faaliyeti de devam ederken, bugün öğle saatlerinde Lice’nin Çağıl mezrasında çalışmalarını yürüten güvenlik güçleri, yola bomba tuzaklamaya çalışan 2 pkk'lıyı tespit etti. PKK'lıların, güvenlik güçlerinin “teslim ol” çağrılarına silahla karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada 1 pkk'lı öldürüldü, 1 pkk'lı da yaralı olarak ele geçirildi. Tuzaklanmaya çalışılan bomba da açılan ateş sonucu infilak etti. 


Öte yandan, Diyarbakır’dan yola çıkan bir grup HDP ve DBP’li, operasyonları durdurmak amacıyla bölgeye geldi. Operasyonun yapıldığı alana girmeye çalışan partililer, asker engeline takıldı. Bunun üzerine bir süre Çağıl mezrasında bekleyen partililer, daha sonra Sise Mahallesi’ne geçti. Partililerin buradaki bekleyişi sürüyor.


(MP-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler