1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Lice davası için imza kampanyası
Lice davası için imza kampanyası

Lice davası için imza kampanyası

Lice'de 22-23 Ekim 1993 tarihinde Lice'nin yakılması ve 16 kişinin yaşamını yitirmesi ile sonuçlanan Lice katliamının 21 yıl aradan sonra açılan davasında sanık avukatlarının davanın başka bir ile “nakil talebi”ne tepki gösteren Lice Adalet Arıyor Platfor

A+A-
 22-23 Ekim 1993 tarihlerinde 16 kişinin yaşamını yitirmesi ve Lice'nin yakılması ile sonuçlanan Lice katliamı ile ilgili Diyarbakır 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın “güvenlik” gerekçesiyle başka bir ilde görülmesi talebine karşı Liceliler ve Lice Adalet Arıyor Platformu imza kampanyası başlattı.
 
Davanın Diyarbakır 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam etmesi için Adalet Bakanlığı'na göndermek üzere imza kampanyası başlatan Liceliler davanın başka bir ile “nakil talebi”nin mağduriyetlerine mağduriyet katacağını belirtti.  16 Ocak 2014 tarihinde Diyarbakır 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Lice katliamı davasında sanık avukatları, davanın “güvenlik” gerekçesiyle başka bir ilde görülmesi talebinde bulunmuş, başta Diyarbakır Barosu olmak üzere bir çok sivil toplum örgütü bunu kabul etmediklerini belirterek tepkilerini dile getirmişti.
 
Lice Adalet Arıyor Platformu bileşenleri ve Liceliler, katliamdan 21 yıl sonra açılan davanın ilk duruşmasından sonra “güvenlik” gerekçe gösterilerek dosyanın başka bir ile “nakil talebi”nin reddini ve davanın Diyarbakır'da görülmesini istiyor.
 
Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT