1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Lice Belediyesi Kadın Meclisi'ni kurdu
Lice Belediyesi Kadın Meclisi'ni kurdu

Lice Belediyesi Kadın Meclisi'ni kurdu

Lice Belediyesi, kadınların yerel yönetimlerde söz ve karar süreçlerine doğrudan ve etkin bir şekilde katılmasını sağlamak amacıyla Kadın Meclisi'ni kurdu.

A+A-

Diyarbakır'ın Lice Belediyesi, kadınların yerel yönetimlerde söz ve karar süreçlerine doğrudan ve etkin bir şekilde katılmasını sağlamak amacıyla Kadın Meclisi'ni kurdu.

 

Yerel yönetimlerde kadına dair geliştirilecek her türlü çalışmanın, hizmetin hayata geçirilmesi, genel hizmetlerin ise kadın özgürlükçü bakış açısı ile üretilmesi ve kurumlarda yer alan tüm kadın çalışanların erkek egemen zihniyetten kaynaklı yaşadıkları sorunlara çözüm gücü olmak amacıyla meclis oluşturuldu.
 

‘Kadınlar eril zihniyetin değiştirilmesinde öncü rol oynamalılar’
 

Meclisin kuruluşunu ilan etmek amacıyla Belediye Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Eşbaşkanı Rezan Zuğurli'nin yanı sıra belediye meclis üyeleri ve belediyenin kadın çalışanları katıldı. Toplantıda konuşan Zuğurli, meclisin kurulma amacına değinerek, "Kadınlar eril zihniyetin değiştirilip dönüştürülmesinde öncü rol oynamalılar, bulundukları alanlarda sorunlara kadın bakış acısıyla yaklaşmalı ve çözümü kadın perspektifinde aramalıdır'' dedi.


Yerel yönetimlerin oluşturduğu perspektif okunduktan sonra meclis ilan edilerek, 7 kişiden oluşan bir kadın kurulu seçildi. Ayda bir gerçekleştirilecek olan toplantılarda kadınların, iş ve sosyal yaşamda daha etkin rol almaları hedeflenecek.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler