1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Lice ADEM'de kadınlara çocuk iletişimi eğitimi
Lice ADEM'de kadınlara çocuk iletişimi eğitimi

Lice ADEM'de kadınlara çocuk iletişimi eğitimi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Lice İlçe Aile Destek Merkezi'ndeki 65 kadına, 'Çocuk iletişimi' semineri verildi.

A+A-
Lice Kaymakamlığı Aile Destek Merkezi tarafından 'Anne-baba ve çocuk iletişimi' konulu seminer düzenlendi. Düzenlenen seminere 65 kadın katılırken, ilçe halkı da yoğun ilgi gösterdi.
 
Çocuk gelişimi ve aile danışmanı Özlem Pınar tarafından gerçekleştirilen seminerinde sağlıklı nesiller yetiştirilmesinde anne ve babalara düşen görevler üzerinde duruldu. Pınar, anne-baba ve çocuk arasındaki iletişimin sağlıklı nesiller yetiştirmek için çok önemli olduğunu, anne ve babaların çocuklarıyla sağlıklı bir iletişim kurabilmeleri için çocukların düşündüğü gibi düşünülmesi gerektiğini belirtti.
 
Pınar, "Çocuklarımızla sağlıklı bir iletişim kurulamadığı zaman ortaya başarısız bir nesil çıkmaktadır. Başarısız bir nesil ise gelecekte başarısız bir toplum demektir. Bu nedenle anne ve babaların çocuklarıyla doğru bir iletişim kurmaları, çocuklarının her sorunu, ihtiyacı ile bir arkadaş gibi ilgilenmeleri ve çocuklarına sahip çıkmaları gerekmektedir. Bizler anne ve babaları bu konuda bilgilendirmek için eğitim seminerlerimize devam edeceğiz" dedi.
 
Seminer sonunda, 65 anne, çocuklarıyla doğru bir iletişim kurup kurmadıklarına ilişkin anket doldurdu.
 
(İÜ-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT