1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Lice ADEM 41 kadına hizmet verdi
Lice ADEM 41 kadına hizmet verdi

Lice ADEM 41 kadına hizmet verdi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki Aile Destek Merkezi (ADEM), 2 yıl içinde 4 bin 41 kadına hizmet verdi.

A+A-
Lice Kaymakamlığı tarafından yaklaşık 2 yıl önce açılan ADEM'de hazırlanan projeler kapsamında 32 dalda açılan kurslarda 4 bin 41 kadına hizmet verildi.
 
Lice İlçe Kaymakamı Osman Uğurlu, ADEM'de kadınlara ve çocuklara yönelik bir çok alanda çeşitli seminerler verilerek bilgilendirmelerde bulunulduğunu söyledi. Kaymakam Uğurlu, "Öğrencilere ve yetişkin bayanlara yönelik kitap okuma ve yarışmalar, bilgi yarışması, piknik ve geziler düzenlendi. Yıl içerisinde dönem sonu sergi açılışları yapılırken, Ramazan ayında ise oruçlu ailelere iftar yemeği, çocuklara ve yetişkinlere tiyatro gösterimi yapıldı.
 
Kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteren ADEM'de açılan kurslarda başarı gösteren 4 bin
41 kadına ise ustalık kurs bitirme belgeleri verildi. Açılan kurslarda kızlarımız ve bayanlarımız aldıkları kurs bitirme belgeleriyle kendi işlerinin patronu oldu. İş yeri açan bayanlar teşviklerden yararlanma imkanına sahip oldu, böylece merkezimize gelen bayanlarımız kazandıkları paralar ile aile ekonomilerine de büyük oranda destek oluyor. Bu başarıları görmek bizim açımızdan gurur vericidir. 2015 yılında da kurslar tüm hızıyla devam edecektir" dedi.
 
(İÜ-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT