1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. LGBTİ paneline bir tepkide Erdemliler Hareketi Derneği’nden
LGBTİ paneline bir tepkide Erdemliler Hareketi Derneği’nden

LGBTİ paneline bir tepkide Erdemliler Hareketi Derneği’nden

Diyarbakır’da yapılmak istenen LGBTİ etkinliğine bir tepki de Erdemliler Hareketi’nden geldi.

A+A-

Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz, bu ahlaksızlığı topluma normal bir olaymış gibi anlatma çabası içine girenleri anlamakta güçlük çektiklerini belirttiği açıklamasında yapılmak istenen LGBTİ paneline de sert tepki gösterdi.

Sümerpark önünde toplanan binlerce Diyarbakırlı, HDK tarafından yapılmak istenen ve Mardin Büyükşehir Eş Başkanı DBP’li Februniye Akyol Akay’ın konuşmacı olarak katılacağı, düzenlemek istenen LGBTİ etkinliğine sert tepki gösterdi. Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz, “Mardin Büyükşehir Eş Başkanı DBP’li Februniye Akyol Akay’ın bu iğrenç toplantıya konuşmacı olarak katılmasındaki gayeleri nedir henüz anlamış değilim. Biz İslami STK'lar olarak bu durumu esefle kınıyoruz. Bu kadar Ahlaksızlığı topluma normal bir olaymış gibi anlatma çabası içine girenleri anlamakta güçlük çekiyorum. Bu halkın sabrını zorlayıp genleri ile kimse oynamasın yeter artık edi bese” dedi.

Evliyalar diyarı insanlık şehri olan Diyarbakır’a bu tür etkinliklerin yakışmayacağını da sözlerine ekleyen Diyarbakır Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz, “Umarım bu tür Ahlaksızlığı bir daha memleketimizde görmeyiz. Bunca sorunlarımız varken çıkıp böyle bir zamanda böyle utanç verici bir panel ile gündem yaratmak şık olmamıştır. Tepkilerden dolayı panelin iptal edilmesi doğru ve yerinde bir karardır. Umarım tekrarlanması gibi bir gaflete düşülmez. Evliyalar diyarı insanlık şehrine bu tür etkinlikler yakışmaz ve bu tür etkinliklere ne halk nede bizler asla izin vermeyeceğiz Diyarbakırımızın huzura ihtiyacı var. İslam dinini kendi fikir ve ideolojilerine göre yorumlayıp, insanın zihnini bulandıran sözde din adamlarına veya din üzerinden rant arayanlara kanmadan sadece ALLAHIN, tüm insanlığın kurtuluşu için gönderdiği yüce kitabımız olan kuranı kerimin yolundan yürümek yeterlidir. Kurtuluş için İslam’a sarılalım” diye konuştu.

KUR'AN'DA LUT KAVMİ

Açıklamasında Kur’anda geçen Lut Kavmi’ne de değinen Kaymaz, “Lut, kavmine dedi ki: "Alemlerde, sizden önce hiç kimsenin yapmadığı 'fahşayı' (hayasızlığı) mı yapıyorsunuz? Gerçekten siz, kadınları bırakıp, şehvetle erkeklere mi yaklaşıyorsunuz? Doğrusu siz, 'müsrif'(haddi aşan) bir kavimsiniz."” Dedi.

HABERE YORUM KAT