1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Leyla Hanımlı öğrenciler, akranlarının dileklerini yerine getirdi
Leyla Hanımlı öğrenciler, akranlarının dileklerini yerine getirdi

Leyla Hanımlı öğrenciler, akranlarının dileklerini yerine getirdi

Diyarbakır Leyla Hanım Anadolu Lisesi öğrencileri, Sur ilçesindeki okuma salonunda eğitim gören arkadaşlarının dileklerini yerine getirdi.

A+A-

Dicle Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Leyla Hanım Anadolu Lisesi 'Dilek Ağacı Projesi' kapsamında maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin ücretsiz eğitim gördüğü okuma salonlarına yönelik etkinlik düzenledi.

Okulun 10-A sınıfı öğrencilerinin koordinatörlüğünde gerçekleşen projeyle Hüsrev Paşa Okuma Salonu'nda eğitim gören 45 öğrenciye istedikleri hediyeler alındı. 10-A sınıfı rehber öğretmeni Meryem Bayraktaroğlu, proje ile öğrencilerin kaynaşmasını, insanlara yardımcı olma duygusunu geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Verilecek hediyeler belirlendikten sonra okulda hazırladıkları dilek ağacına bu hediyeleri astıklarını anlatan Bayraktaroğlu, “Gönüllü olarak yapılan çekiliş ile hediyeleri temin ettik. Hediyelerin takdimi sırasında yaşanan mutluluk kelimelere sığmıyor.” dedi.

Leyla Hanım Anadolu Lisesi Müdürü Eyüp Öztürk ise okul olarak sosyal sorumluluk projelerini çok önemsediklerini söyledi. Öztürk, kardeş okul ve kardeş aileden sonra dilek ağacı projesini gerçekleştiren öğretmen, öğrenci ve velilerine teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT