1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Lefkoşa Belediye Başkan adayı Kanatlı'dan Baran'a ziyaret
Lefkoşa Belediye Başkan adayı Kanatlı'dan Baran'a ziyaret

Lefkoşa Belediye Başkan adayı Kanatlı'dan Baran'a ziyaret

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) Yürütme Kurulu Sekreteri ve Lefkoşa Belediye Başkan Adayı Murat Kanatlı, Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran'ı ziyaret etti.

A+A-

Çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen Kıbrıs'ın Lefkoşa Belediye Başkan Adayı Murat Kanatlı, Başkan Baran'dan belediye çalışmaları hakkında görüş ve öneriler aldı. Baran, BDP olarak en fazla kadın belediye başkanına sahip bir parti olduklarını ve en yoğun oya sahip ilçelerde kadınların aday gösterildiğini belirtti. Cinsiyet kotasına dönük uygulama ve çalışmaların siyaset, yerel yönetim, istihdam ve birçok çalışmada temel olduğunu belirten Baran, belediye çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Baran, “Belediye olarak kadınlara, gençlere ve çocuklara dönük birçok çalışma yürütüyoruz. Kadınlara dönük eğitim, kültür, istihdam ve şiddet konulu çalışmalar yapıyoruz. Kadın merkezlerimizde eğitim ve toplumsal cinsiyet çalışmaları yürütülürken, sığınma evinde şiddet mağduru kadınlara imkân sağlıyoruz. Ayrıca eğitim destek evleriyle gençlere ve çocuklara eğitim ve sosyal çalışma ortamı sunuyoruz” dedi.  

Bağlar Belediyesi'nin çalışmalarını yakından izlediklerini söyleyen Kanatlı da, bir belediye başkan adayı olarak Diyarbakır'a gelerek yürütülen projeler konusunda bilgi alış-verişinde bulunmak istediklerini söyledi. Türkiye'deki kadına yaklaşım konusunun Lefkoşa'da da benzerlik gösterdiğini vurgulayan Kanatlı, Yeni Kıbrıs Partisi olarak kadın kotasını %40'lara çıkardıklarını belirtti.
 

HABERE YORUM KAT