1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Land Rover'i Cumhurbaşkanı'na şikayet etti
Land Rover'i Cumhurbaşkanı'na şikayet etti

Land Rover'i Cumhurbaşkanı'na şikayet etti

Wolksvagen'de yaşanan emisyon skandalının ardından 11 milyon aracın geri çağrıldığı şu günlerde, Türkiye'de de Land Rover araçların toplatılması söz konusu !

A+A-

CUMHURBAŞKAN'LIĞINA LAND ROVER'I ŞİKÂYET ETTİ

Avukat Engin Yakut'un Land Rover'a açtığı toplatma davasını kazanması halinde, dünyada ki bütün Range Rover cip'lerin toplatılması da gündeme gelecek.

DÜNYA MEDYA'SI YAYINLADI

Reuters başta olmak üzere İtalya ve İspanya haber ajanslari ile New York Business Journal ve yahoo finance gazetesi, Land Rover davasıyla ilgili Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı'na şikâyette bulunulduğunu dünyaya duyurdu. Türk işadamı ve avukat Engin Yakut'un Land Rover Company'e açtığı "toplatma davası" yla ilgili, Distribütör Borusan'ın dolandırıcılık yaptığı gerekçesiyle Cumhurbaşkanlığına şikâyette bulunması dünya medya'sında geniş yankı buldu.

WIKILEAKS WIRE : LAND ROVER GAME OVER

Ekonomi dünyasının wikileaks'ı olarak ta bilinen ünlü Wire'de Cumhurbaşkanlığına yapılan şikâyeti haber yaptı. Twitter dünya ilk on listesinde Land Rover Game Over etiketiyle sosyal medya'yı sallayan skandala vurgu yapıldı.

BAKAN'LIKLAR TOPLATABİLİR

Yapılan şikayet dilekçesinde, 17 motor arızalı araç delil gösterilerek Türkiye'deki başka araçlarda da Seri Hata olduğu gerekçesiyle Bakan'lıklarca Soruşturma başlatılması istendi. Turkiye'de Gümrük ile Bilim Sanayii Bakan'lıklarının da araç toplatma yetkisi bulunuyor.

BORUSAN'A SAVCILIK SORUŞTURMASI

Yakut'un, Borusan Oto hakkında "Resmi Evrakta Sahtecilik ve Dolandırıcılık"tan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı Suç duyurusu üzerine başlatılan Soruşturma'da, Borusan yöneticilerinin Emniyet'e ifade verdiği de ögrenildi.

Başsavcılığın ceza davası açması halinde, yöneticilerin 27 yıl hapis istemiyle yargılanmasına başlanacak.

YAKUT; " BORUSAN YÖNETİCİLERİ DE İSTİFA ETMELİ "

Engin Yakut yaptığı açıklamada " Borusan yöneticilerininde Alman Wolksvagen yöneticileri gibi onuruyla istifa etmeleri gerektiğini " söyledi

http://mobile.reuters.com/article/idUSnPn8DPQMq+9e+PRN20151001

http://www.bizjournals.com/newyork/prnewswire/press_releases/Georgia/2015/10/01/enUK201509301343?ana=prnews

http://www.marketwatch.com/story/engin-yakut-files-complaint-against-land-rover-with-turkish-authorities-2015-10-01-818300

https://sg.finance.yahoo.com/news/engin-yakut-files-complaint-against-120000022.html

http://m.europapress.es/comunicados/internacional/noticia-comunicado-engin-yakut-interpone-demanda-contra-land-rover-autoridades-turcas-20151001120215.html

http://www.adnkronos.com/immediapress/pr-newswire/2015/10/01/engin-yakut-files-complaint-against-land-rover-with-turkish-authorities_nEMCYzyL0iDw7doJ0zjU7O.html

2015-10-02_162405.png

 

HABERE YORUM KAT