1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Land Rover davasında şok gelişmeler
Land Rover davasında şok gelişmeler

Land Rover davasında şok gelişmeler

Frankfurt'ta düzenlenen 66.Uluslararası Otomobil Fuarında Land Rover Company'e,Türk Mahkemesinden kötü haber...

A+A-

LAND ROVER'A TÜRK SÜPRİZİ

BMW'nin CEO'su Harald Krueger'in fuarda geçirdiği baygınlık sonrası, Türk işadamı Engin Yakut'un açtığı dava, Land Rover CEO'su Ralf Speth'e fena günler geçireceğe benziyor .

İKİ TOPLATMA DAVASI BİRLEŞTİRİLDİ

Dünya otomobil markalarının yeni lansmanlarını Almanya'da sergilediği şu günlerde, avukat Engin Yakut'un İngiliz Land Rover'a Türkiye'de açtığı "Araç Toplatma" davasında şok karar verildi ! Reuters ve Avrupa'nın 382 gazetesinde haber olan olan davanın duruşması 17 Eylül'de İstanbul 1.Tüketici Mahkemesinde yapıldı. Mahkeme, diğer mağdur sürücülerin Bakırköy 2.Tüketici Mahkemesinde açtığı araç Toplatma davasıyla, Yakut'un açtığı "Toplatma" davalarının birleştirilmesine karar verdi. "Land Rover Game Over" etiketiyle, dünya twitter ilk on listelerinde de haber olan davanın sonraki duruşması, 7 Aralık'ta.

LAND ROVER DURUŞMAYA GELDİ

Land Rover Company'nin, temsilci avukatı İnci Akın ile duruşmaya katıldığı dikkat çekti. Yakut'un avukatı Dr.Candaş Gürol ise, diğer arızalı araçların da Borusan Oto'dan sorulmasını mahkemeden istedi. Mevcut 17 aracın dışında Borusan'ın gizlediği başka arızalı araçlarında olduğunu belirten Engin Yakut, "Türkiye'de ki seri hatalı Range Rover'lar toplatılmalı" açıklamasında bulundu.

BORUSAN OTO'YA SAVCILIK SORUŞTURMASI

Türk tüketici tarihinde ilk defa açılan davayı Yakut'un kazanması halinde,Türkiye'deki bütün Range Rover Vogue cip'ler, mahkeme kararıyla toplatılabilecek ! Karar kesinlik kazanırsa, uluslararası tanıma ve tenfiz yoluyla dünya'daki bütün Range Rover cip'lerin toplatılması da söz konusu. Avukat Engin Yakut geçtiğimiz aylarda Borusan Oto hakkında "Evrakta Sahtecilik, Dolandırıcılık ve Mahkeme Kararlarını Uygulamama" iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına Suç Duyurusunda da bulunmuştu. Başsavcılığın, şüpheli Borusan yöneticilerini Sarıyer Emniyet'ine ifadeye çağırdığı soruşturma ise hâlâ devam ediyor.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler