1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Lalebey'de YDG-H ile polis çatışması kamerada
Lalebey'de YDG-H ile polis çatışması kamerada

Lalebey'de YDG-H ile polis çatışması kamerada

Diyarbakır’da silahlı ve yüzü maskeli YDG-H’li grup kendilerine müdahalede bulunan polis ekiplerine ateş açtı.

A+A-

Yaşanan olay anı ise bir vatandaşın cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı. Hendek kazan YDG-H’liler polis ekiplerine ateş açtı


Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır’ın Sur ilçesi Lalabey mahallesinin bulunduğu ara sokaklarda toplanan yüzü maskeli, PKK’nın şehir yapılanması YDG-H üyesi grup ellerine aldıkları kazma, kürek ve beton delici makineyle hendek kazdı.
Yaşanan olay üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Ara sokaklara giren polis ekiplerine bu kez silahla ateş açan gruba polisin anında karşılık vermesiyle kısa süreli çatışma yaşandı.


Yaşanan silahlı çatışmada ölen yada yaralanan olmazken polis ekipleri yüzü maskeli ve silahlı grubun dağılması için sokak aralarına gaz bombası atarak dağıttı.


Bir anda elektriklerin kesildiği Sur ilçesindeki ara sokaklarda polis ekipleri yoğun güvenlik önlemleri aldılar. Müdahale sonrası maskeli göstericiler ara sokaklarda izlerini kaybettirirken yaşanan olay anı ise bir vatandaşın cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.


Bölgede yoğun güvenlik önlemi alan polis ekiplerinin bekleyişi gecenin ilerleyen saatlerinde de sürerken kaçan şahısların yakalanması için de operasyon başlatıldı.
Etiketler: diyarbakır, silahlı saldırı, ydg-h

HABERE YORUM KAT