1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanıyor?
KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanıyor?

KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanıyor?

KYK yurt başvuru işlemlerini tamamlayan öğrenciler artık KYK başvuru sonucunu merakla bekliyorlar. KYK yurt başvuru sonuçları, kuruma ait resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacak...

A+A-

KYK yurt başvuruları yapıldı. Kredi Yurtlar Kurumu her yıl olduğu gibi bu yılda üniversiteyi yeni kazanan öğrencilere çeşitli hizmetler verir.

Vermiş olduğu bu hizmetler içerisinde bulunan yurt ve burs imkânlarından yararlanmak isteyen öğrencilerin yerine getirmesi gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemlerden biri olarak gösterilen başvuru işlemlerinin yapılması sonucunda kimlerin bu hizmetlerden yararlanması gerektiği belirlenir. Üniversitede öğrenci okutmak gerçek anlamda çoğu aile için zordur. Maddi açıdan desteğin sağlanması için harekete geçen bu Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) her yıl binlerce öğrenci çeşitli gruplarda hizmet alabilmek için başvuru yaparlar. KYK başvuruları olarak geçen bu başvurular sonucunda öğrencilerin kimisine burs kimisine öğrenim kredi kimisine de devlet yurdu çıkar. Öğrencilerin KYK başvuruları sonucunda bu belirli olur.

E-Devlet online işlem merkezi için yapılan farklı giriş yöntemleri vardır. Bunlardan biri e-Devlet şifresi ile giriş ikincisi mobil imza ile giriş üçüncüsü ise de elektronik imza ile giriştir. Öğrenciler de bu sisteme istedikleri şekilde giriş yapabilirler. Bu giriş yöntemlerden hangisi kolayınıza gelirse rahatlıkla bunlardan birini tercih edebilirsiniz. Bu şekilde KYK başvurunuzu e-Devlet üzerinden hangi şekilde giriş yaparsanız kısa bir sürede bu işlemleri yapabilirsiniz.

Bu üç farklı yolla sisteme giriş yöntemlerinden en çok vatandaşlar tarafından tercih edilen yöntem e-devlet şifresi ile giriştir. Çünkü bu giriş sistemi vatandaşların daha da kolayınca gelir. İşte bu nedenle internet sistemi üzerinden yapılan bu KYK başvuruları e-Devlet şifresi hizmeti üzerinden yapılmıştır. Daha uygun fiyatlarda devlet yurdunda kalmak isteyen kişilerin KYK yurt başvurusu yapması gerekir. Yapılan bu yurt ve burs başvuruları aynı sistem üzerinden gerçekleştirilir.

KYK başvuru yaparken yurt ya da burs başvurusu seçilir. Bu işlemi e-Devlet e-hizmetler üzerinden yapmışlardır. Bu hizmetler üzerinden Kredi Yurtlar Kurumunun başlığı altında gereken tüm bilgileri sisteme girerek başvurumuzu tamamlayabiliriz. Şuanda yapılan bu başvuru sadece yurt başvurusudur. Çünkü burs başvuruları için tanımlanan bu süreç henüz belirlenmemiştir. 22 Ağustos Pazartesi gününe kadar adayların yapmış olduğu bu KYK yurt başvurusunun sonuçları ise henüz belirlenmemiştir. Lisans, ön lisans programlarını kazanan öğrenciler ve de geçmiş dönemde kendisine yurt çıkmayan öğrenci adayları bu KYK yurt başvurusunu yapabilir.

Herhangi bir ceza işlemeyen sabıka kaydı temiz olan kişiler bu devlet yurtlarında kalabilirler. Çok daha az yurt ücreti ödeyerek bu şekilde barınma işlemlerini tamamlayabilirler. Bu nedenle KYK yurt başvurusu yapan çok sayıda öğrenci vardır. Genel olarak maddi açıdan çok yeterli olmayan üzerlerinde herhangi bir mal sahibi olmayan kişilere yurt gelebilir. KYK resmi sayfa üzerinden bu başvuru sonuçlarını öğrenebilirler. Gerçekleştirilen bu çalışmalardan sonra artık öğrenciler KYK başvuru sonuçlarını kolayca internet üzerinden öğrenebilirler. Resmi sayfaya T.C. kimlik numaralarını yazarak aday giriş şifrelerini kullanarak kısa bir sürede bu KYK sonuçlarını öğrenebilirler.
 

HABERE YORUM KAT