1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KYK burs ve kredileri ne zaman verilecek?
KYK burs ve kredileri ne zaman verilecek?

KYK burs ve kredileri ne zaman verilecek?

KYK'dan beklenen haber geldi. KYK burs ve kredisi için başvuran adaylar müjdeli açıklamayı aldı. KYK burs ve kredileri ne zaman verileceği belli oldu, işte detaylar...

A+A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi için yapılan başvuruların sonucunu 17 Kasım'da açıklamıştı. Kazanan adaylar ise KYK ödemelerinin ne zaman yapılacağını merakla bekliyordu. Beklenen haber geldi, açıklama yapıldı. İşte KYK ödemeleriyle ilgili ayrıntılar...
 

KYK'ya ilk defa müracaatta bulunmuş olup taahhütname onay işlemlerini tamamlayan ÖN LİSANS, LİSANS, YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA öğrencilerimizin ilk ödemeleri Aralık ayı itibariyle Ekim, Kasım ve Aralık olmak üzere üç ay olarak yatırılacaktır. Öğrenciler TC KİMLİK numarasının son hanesine göre burs/kredilerini çekebileceklerdir. 

kyk-burs-ve-kredileri-ne-zaman-verilecek--2545536.jpeg
KYK BURS ÜCRETLERİ NE KADAR?
 
KYK resmi sitesinden yaptığı açıklama dahilinde burs ücretlerini; lisans öğrencileri için aylık 400 lira, yüksek lisans öğrencileri için aylık 800 lira, doktora öğrencileri için ise aylık 1200 lira olarak duyurdu.
 
KYK ÖDEMELERİ NASIL YAPILIYOR?
 
Burs/kredi ödemeleri, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından başvurulara istinaden mevzuat çerçevesinde Ziraat bankası aracılığı ile yapılmaktadır.
 
Öğrenciler, hesap kartı ile ilgili sorgulama ve diğer işlemlerini https://kyksorgu.ziraatbank.com.tr/ veya 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 Ziraat Müşteri Hizmetleri üzerinden gerçekleştirebilecekler.

HABERE YORUM KAT