1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?
KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs başvuruları haftalar önce yapılmasına rağmen burs sonuçları hala açıklanmadı. Ne zaman açıklanacağı ise merak konusu.

A+A-

Üniversite öğrencileri artık her eğitim yılı başında Kredi ve Yurtlar Kurumu’na başvuruda bulunarak eğitim yılı boyunca her ay düzenli olarak alabilecekleri bur/kredi desteğinden faydalanabilme fırsatına sahip olabiliyor.

 

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından üniversite öğrencilerine sunulan burs/kredi hizmetlerinden yararlanabilmek isteyen üniversite öğrencilerinin yapmış oldukları başvuruları değerlendirmeye alarak, burs/kredi kazanıp, kazanamadıklarını belirliyor. Üniversite öğrencileri ise burs sonuçlarını internet üzerinden son derece pratik bir şekilde online KYK burs sorgulama ekranından öğrenebilme imkanına sahip olabiliyor.
 
Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız. 
 

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.
 
Gençlik ve spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu’nun üniversite öğrencilerine sundukları bu burs hizmetini almaya hak kazanan öğrenciler, burs/kredi ödemelerini her ay başında Ziraat Bankası aracılığı ile hak kazandıkları burslarını alabiliyor. Özellikle de üniversite öğrencilerinin çeşitli kriterlere göre değerlendirilmeye alındığı ve kredi ya da burs seçeneklerinden birisini kazanıp, kazanamadıklarının belirlendiği değerlendirme sonuçlarının internet üzerinden Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun web sayfasındaki online KYK burs sorgulama ekranından yayınlanıyor olması da öğrencilere oldukça önemli bir kolaylık sağlıyor. Türkiye’de üniversite öğrencilerinin, üniversite eğitimleri boyunca maddi destek alabilmeleri ve aynı zamanda da çok daha ekonomik bir konaklama fırsatından yararlanabilmesini sağlayabilmek amacı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından üniversite öğrencilerine burs/kredi ve yurt hizmetleri sunuluyor. 
 
Üniversite öğrencilerinin yurt kazanıp, kazanmadığı bilgisini KYK yurs sorgulama işlemleri ise Kredi Yurtlar Kurumu’nun web sayfasından erişim sağlanabilen ‘Öğrenciye Ödenen Öğrenim/Burs Kredisi Sorgulama’ ekranından yapılabiliyor. İnternet üzerinde yer alan bu KYK burs sorgulama sayfası üzerinde kredi no veya kimlik no bilgileri resimdeki doğrulama kodu karakterlerini girerek, bur sorgulamalarını gerçekleştirebilme imkanına sahip olabiliyor. Dijital platform üzerinde yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun resmi web sayfasında yer alan KYK burs sorgulama ekranından sonuçlar açıklanır, açıklanmaz günün her saatinde burs sorgulaması işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu üniversite öğrencilerinin 2 yıllık veya 4 yıllık eğitim dönemleri boyunca ihtiyaçları olan konaklama konusunda da ekonomik bir çözümden yararlanabilmeleri ve son derece güvenli bir konaklama yapabilmelerini sağlayacak yurt hizmetleri veriyor.
 
Üniversite öğrencileri KYK yurs sorgulama işlemlerini de internet üzerinden son derece pratik bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Böylelikle yurt başvurusu sonuçlarını kolay bir şekilde öğrenebiliyor.  Üniversite öğrencilerinin eğitim yılı başlamadan önce Kredi ve Yurtlar Kurumu’na yaptıkları burs/kredi başvuruları yine eğitim dönemi başlamadan önce açıklanarak, öğrencilerin eğitim yılı boyunca kurumun vereceği burs/kredi hizmetlerinden yararlanıp, yararlanamayacağı öğreniliyor. Üniversite öğrencileri internet kolaylığında yurt başvurularının sonucunu öğrenebilme imkanına sahip olabilirken, KYK yurt sorgulama işlemleri kyknet.gsb.gov.tr/Home/KimlikDogrulama/ adresinden son derece pratik bir şekilde gerçekleştiriliyor. Üniversite öğrencilerinin bu web sayfasında KYK yurt sorgulama işlemleri için öncelikle T.C. kimlik numarası, cilt no, aile sıra no ve sayfa içerisindeki güvenlik kodu karakterlerinin girişini yapması gerekiyor.

HABERE YORUM KAT