1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kuyumculardan fuar atağı
Kuyumculardan fuar atağı

Kuyumculardan fuar atağı

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası (DİKO) Başkanı Mustafa Akkul, Türkiye'de ikinci olacak Kuyum Fuarını Diyarbakır'da açacaklarının müjdesini verdi.

A+A-
Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası, üyelerinin onuruna iftar yemeği verdi. Kaplan City Park'ta verilen yemeğe Diyarbakır ve ilçelerinden çok sayıda kuyumcu esnaf ve çalışanları katıldı.  
 
İftar öncesinde  bir yapan Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Mustafa Akkul, Diyarbakır Kuyumcu ve Sarraflar Odası olarak önümüzdeki süreçte Almanya'da büyük bir altın fuarına katılacaklarının belirterek, “Göreve geldiğimiz günden bu yana projelerimiz ile ortak çalışmalarımızın yanı sıra sektörümüzün çeşit ve modeller konusunda sürekli takip etmesi gerektiği kuyumculuk fuarlarına katılımın bir yenisini daha gerçekleştireceğiz. Almanya'da düzenlenecek olan Midora 2014 Mücevher ve Saat Fuarı katılarak Diyarbakır esnafımızın ürettikleri ürünleri tanıtmanın bir başka fırsatını daha yakalamış olacağız.
 
DİYARBAKIR YILLARCA İHMAL EDİLDİ
 
Avrupa ve Türkiye'de düzenlenen tüm fuarlara katıldıklarını anlatan DİKO Başkanı Akkul''Bizler ve tüm fuar katılımcıları fuarlara katılımı sağlarken gitmiş oldukları  ülkenin veya ilin  ekonomisine de katkı sağlıyor. Biz bu ekonomik katkıyı ilimizede sağlayacağız.Türkiye ikinci olacak büyük bir organizasyonla Diyarbakır Kuyum fuarını ilimizde gerçekleştireceğiz. Esnaf olarak bunu ilk kez Diyarbakır'da bizler hep birlikte gerçekleştireceğiz.Tüm halkımıza ve ilimize hayırlı olsun ve Hepinize afiyet olsun” şeklinde konuştu.
 
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT