1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kuyumcularda altın olmayınca ödüller ertelendi
Kuyumcularda altın olmayınca ödüller ertelendi

Kuyumcularda altın olmayınca ödüller ertelendi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'Mahalli Yemek Yarışması' birincilerine verilecek olan altın ödülleri, altının karaborsaya düşmesinden dolayı verilemedi.

A+A-

Son bir haftadır fiyatı hızla düşen altına vatandaşların fazla rağbet göstermesi nedeni ile kuyumcularda tükenen altın, yemek yarışmasının birincilerini de vurdu. Piyasada altının kalmaması nedeniyle Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yemek yarışmasında dereceye girenlere verilmesi gereken altın ödülleri, altının bulunmaması nedeniyle verilemedi. Altının yerine dereceye giren yarışmacılara yemek kitabı hediye edildi. Dereceye girenlere altınlarının cuma günü verileceği bildirildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılan turizm haftası etkinlikleri kapsamında Diyarbakır'ın yemek kültürünü tanıtmak amacıyla 'Mahalli Yemek Yarışması' düzenlendi. Kadınlar yarışmaya ekşili dolma ve içli köfte yemekleriyle katıldı. İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Şükrü Dursun, etkinlikler çerçevesinde Diyarbakır'ın yemek kültürünü tanıtmak istediklerini söyledi. Dursun, "Turizm Haftası nedeniyle tarihi, kadim kent Diyarbakır'ın yemek kültürünü tanıtarak turizme katkıda bulunmak istedik” dedi.

Yarışmaya katılan kadınların yaptıkları yemekleri değerlendirmek üzere toplanan jüri üyeleri yemekleri tattıktan sonra yarışma birincilerini seçti. Dereceye giren kadınlara verilecek olan tam, yarım ve çeyrek altın ödülleri, altının bulunamaması nedeniyle verilemedi.

HABERE YORUM KAT