1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kuyumcular Odası’ndan Sur’a gıda yardımı
Kuyumcular Odası’ndan Sur’a gıda yardımı

Kuyumcular Odası’ndan Sur’a gıda yardımı

Güneydoğu ve Doğu Anadolu Kuyumcular ve Mücevherciler Federasyonu ve Diyarbakır Kuyumcular Odası (GÜNDOKFED-DİKO) Sur’daki mağdur ailelere gıda yardımında bulundu.

A+A-

Sur'da yaşayan insanların yaşam mücadelesi hayırseverlerin dikkatini çekmeye devam ediyor.  Son olarak Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Sur'da yaşayanlara gıda yardımında bulundu. Kuyumcular odası tarafından hazırlanan gıda kolileri Sur da bazı mahallelerde ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Güneydoğu ve Doğu Anadolu Kuyumcular ve Mücevherciler Federasyonu ve Diyarbakır Kuyumcular Odası (GÜNDOKFED-DİKO)  Başkanı Mustafa Akkul, yaptığı değerlendirmede, “Kuyumcular odası olarak, önce bir çalışma yaptık bu çalışmayı tüm kuyumcu esnaflarımızla paylaştık. Bu çalışma sonucunda odamız ve kuyumcu esnaflarımızın desteğiyle 200 ü aşkın gıda kolileri hazırladık. Her bir koli 20 parça'dan oluşarak hazırlandı.

Biz ve yönetim kurulu arkadaşımla birlikte kendi elerimizle surun bazı mahallelerinde 200 ü aşkın aileye kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahiplerine teslim ettik” dedi.

GÜNDOKFED-DİKO Başkanı Akkul, yardımda emeği geçen kuyum esnaflarıma teşekkür etti ve hayratların kabul olmasını diledi.

(Şehmus Kızılaslan)

HABERE YORUM KAT