1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kuyumcular konfederasyon kuracak
Kuyumcular konfederasyon kuracak

Kuyumcular konfederasyon kuracak

Türkiye'nin 81 ilinin kuyumcu odası ve derneklerinin başkanları, Mezopotamya Fuarı için geldikleri Diyarbakır'da, yaptıkları bir toplantıyla konfederasyonlaşma kararı aldı.

A+A-
Türkiye'nin 81 ilindeki kuyumcular odası başkanları ile kuyumcu ve mücevherat derneklerinin yöneticileri, Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası'nın ev sahipliği ile konfederasyonlaşma kararı almak üzere bir otelde toplandı. Toplantıya Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Mustafa Akkul başkanlık yaptı.
 
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Akkul “Kuyumculuk sektörümüz tüm meslekler gibi önemli ve itibarlıdır. Ancak mevzuat eksikliğinden dolayı bir çok sıkıntılarımız mevcuttur. Bu sıkıntılarımızı gidermek için önce federasyon sonra konfederasyon kurup, bir mevzuat hazırlayıp ilgili bakanlığa sunmamız  gerektiğini düşünüyorum” dedi.
 
 
Daha sonra konuşan İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Norayr İşler ve  Ankara Kuyumcular Odası Başkanı Hasan Çavuşçulu ile İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Turgay Baransel de, ortak bir deklarasyonla alınan kararın başta Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan olmak üzere Başbakan Ahmet Davutoğlu ve hükümet yetkilileriyle görüşmeler yapılarak, kısa bir dönem içerisinde hazırlanacak kanun tasarısının yasalaşması için gereken adımların atılması konusunda görüşlerini bildirdiler.
 
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT