1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kuyumcular Dedaş’a dava açtı
Kuyumcular Dedaş’a dava açtı

Kuyumcular Dedaş’a dava açtı

Diyarbakır kuyumcular ve sarraflar odası tüm üyeleri için DEDAŞ'a dava açtı.

A+A-

Yılardır Diyarbakır'da yaşanan elektrik kesintileri ve en son merkez Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağı ile birlikte 70 günü aşkın Tarihi Kuyumcular Kapalı Çarşısı’nın güvenlik gerekçesiyle kesilen elektriği, taşınan son damla oldu.

Bu yetmezmiş gibi bununla beraber aylık gelen elektrik faturalara yansıyan kayıp kaçak bedeli adı altında tahsil edilmiş olduğu faturaların bu haksız kazanca ‘dur’ demek için Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası DEDAŞ’a dava açtı.
 
Sonuna Kadar Hakkımızı Savunacağız
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Güneydoğu ve Doğu Anadolu Kuyumcular ve Mücevherciler Federasyonu ve Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Mustafa Akkul,
 

“Bölgemizde ve özelikle ilimiz Diyarbakır’da kesilen elektrik kesintileri ve en son merkez sur ilçemizde sokağa çıkma yasağıyla birlikte gazi caddesinde sokağa çıkma yasağı olmamasına rağmen 70 günü aşkın tarihi kuyumcular çarşısına güvenlik gerekçesiyle elektrik verilmemesi ciddi anlamda esnaflarımızı zor durumda bırakılmıştır.  DEDAŞ’ın bölge esnafına ve yurttaşlarına yaptığı bu haksızlık ve zulmü yetmezmiş gibi aylık gelen faturalarda kayıp kaçak bedeli adı altında her ay her faturada ortalama yüzde15 civarı haksız bir kazanç elde etmektedir. Biz odamızın tüm kuyumcu esnaflarının vekâletlerini oda avukatlarımıza teslim ettik ve davayı açmış bulunmaktayız” dedi.
 
GÜNDOKFED-DİKO Başkanı Mustafa Akkul, üyelerinin haklarını sonuna kadar savunup davayı kazanıp ve bu haksız kazanca ‘dur’  diyeceklerini söyledi.

 

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler