1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kuyumcular birliği ile bankalar buluştu
Kuyumcular birliği ile bankalar buluştu

Kuyumcular birliği ile bankalar buluştu

DİYARBAKIR - Kuyumcular Birliği ile Bankalar Birliği İstanbul Ak Merkez'de bir araya geldi.

A+A-

Toplantıya Bankalar Birliği Başkanlığı yetkilileri ve 10 ayrı banka temsilcisi, Türkiye Kuyumcular Birliği adına İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Alattin Kameroğlu, Diyarbakır Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Akkul, İzmir, Ankara, Erzurum, Adana, Bursa, Kahramanmaraş, Gaziantep, Antalya ve Kayseri oda başkanları katıldı.

Toplantıda bankaların son dönemde altın alım satımı ile ilgili sorunlar masaya yatırıldı. Kuyumcular oda başkanları bankaların hurda altının alımıyla ilgili yaptıkları değerlendirmede vatandaşın altınlarını ucuza aldıklarından dolayı kuyumcuların bunu kabul etmediğini belirtti. Toplantıda bir açıklama yapan Diyarbakır Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Akkul, bankaların verdikleri anlamsız reklamlarla vatandaşların bankalara davet edildiğini belirterek, vatandaşların altınlarının kuyumcudan daha ucuza alındığını söyledi. Akkul, “Bankaların ziynet eşyası alım satımı yapmamasını istiyoruz” dedi.

Toplantıda bankaların altın satma gibi bir durumlarının olmadığı, buna bankaların altyapılarının da, mevzuatın da uygun olmadığı kararı alındı. Toplantı sonunda bankaların has altın dışında altın satmayacağının kararlaştırıldığı belirtildi.

HABERE YORUM KAT