1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kuyumcular, Uzak Doğu'daki fuara hazırlanıyor
Kuyumcular, Uzak Doğu'daki fuara hazırlanıyor

Kuyumcular, Uzak Doğu'daki fuara hazırlanıyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası, Tayland'ın başkenti Bankok'ta, Gems ve Jewelry 2013 mücevher ve değerli taşlar fuarına katılmaya hazırlanıyor.

A+A-

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Mustafa Akkul, 35 kuyumcu esnafıyla beraber, Tayland'ın başkenti Bangkok'ta düzenlenen 2013 mücevher ve değerli taşlar fuarına katılmaya hazırlandıklarını söyledi.

Daha önce Dubai ve İtalya'ya giderek Diyarbakır'ın takılarını tanıttıklarını kaydeden Akkul, "Şimdi de Tayland'a gideceğiz. Amacımız Diyarbakır'ın altın takılarını ve Diyarbakır ismini dünyanın her yerinde tanıtmak. Takılarımız gittiğimiz her yerde büyük ilgi görmektedir. Diyarbakır'ı ve Diyarbakır'a has altın takılarını hak ettiği yere ulaştıracağız, tanıtmaya devam edeceğiz" dedi. Diyarbakır'ın hak ettiği yerde olamamasının herkesin eksikliği olduğunu aktaran Akkul, "Diyarbakırlı bir inşaat işçisi bile Türkiye'nin her hangi bir ilinde iş gereği bulunduğu yerde sözlü olarak da olsa mutlaka bulunduğu ilde bakkalına, manavına Diyarbakır'ın tarihini, turizmini anlatmalıdır" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT