1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kuyap projesi Diyarbakır'da tanıtıldı
Kuyap projesi Diyarbakır'da tanıtıldı

Kuyap projesi Diyarbakır'da tanıtıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, (TOBB) AB ve aralarında Elazığ TSO'nun da bulunduğu 5 ilin odaları tarafından desteklenen KUYAP Projesi bilgilendirme toplantısı Diyarbakır'da yapıldı.

A+A-

Elazığ TSO'ya bağlı olan; Malatya, Batman, Diyarbakır, Bingöl ve Tunceli illerinde proje tanıtımları devam ederken, Diyarbakır'da yapılan toplantıya yöneticiler ve KOBİ'ler ilgi gösterdi.

Diyarbakır'da bir otelde gerçekleştirilen toplantıya, Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya, DTSO Meclis Başkanı Celalettin Birtane, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, Başkan Yardımcısı Metin Aslan, Batman TSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Kadir Demir, Kosgeb İl Müdürü Mehmet Fidan, TOBB'dan gelen uzmanlar ve çok sayıda KOBİ çalışanı ile temsilcisi katıldı. Toplantıda yapılan protokol konuşmalarında projenin KOBİ'lerin, dünya standartlarında üretim yapmalarına ve ihracatlarının artmasına katkı sağlayacağı ve bölge ekonomisi ile tüm çalışanlar üzerinde olumlu etkiler oluşturulacağı vurgulandı.

KAYA'DAN BÖLGESEL BİRLİKTELİK VURGUSU

Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya, Diyarbakır'da gerçekleştirilen tanıtım toplantısı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, bölgesel birliktelik vurgusu yaptı.

Kaya, “Diyarbakır'da yapılan KUYAP tanıtım toplantımız il yöneticilerimizin ve KOBİ'lerin yoğun ilgilisini görmüştür. Odamız tarafından ülke genelindeki 5 oda ile birlikte finansmanına katkı sağlamış olduğumuz bu projenin bölgemiz için önemini tanıtım toplantılarında daha iyi görmekteyiz. KOBİ'lere ve çalışanların eğitimi ile birlikte aslında iyi bir iletişim kurma fırsatı da yakalamış bulunmaktayız. Bölgesel güçlerin birleştirilmesi ve müşterek projeler uygulama hususunda KUYAP önemli bir ilk adım olmuştur. Bundan sonraki dönemde bölge odalarımızla birlikte başta üretim ve istihdam olmak üzere çok güzel çalışmalar yapılabileceğine inanıyorum. 7 Şubat 2014 tarihinde Malatya'da yapılacak olan tanıtım toplantısına da tüm iş dünyamızı davet ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT