1. HABERLER

  2. DIŞ HABERLER

  3. Kutsal toprakları görmek için...
Kutsal toprakları görmek için...

Kutsal toprakları görmek için...

İslamiyet'in ilk dönemleri ve yaşanan olaylar, gerçek mekanlarında yapılan çekimlerle kayda alındı. Ramazan'da izleyicilerle buluşacak programdan tadımlık karaler:

A+A-

Kanal 7’den izleyenlerine muhteşem bir armağan; ÖNDEN GİDENLER… Program, Hz. Muhammed’in hayatından kesitleri bizzat olayların yaşandığı kutsal mekanlarda yapılan çok özel çekimlerle Ramazan ayı boyunca Kanal 7 izleyenleri için ekrana getirecek. İslamiyet’in gönderildiği dönemde yaşanan olaylara, mücadelelere, savaşlara, acılara ve zulümlere sahne olan kutsal mekanlardan çarpıcı görüntüler, Ömer Döngeloğlu’nun etkileyici anlatımları ile Ramazan ayı boyunca her gün Kanal 7’de.

GÖRSEL ŞÖLEN EŞLİĞİNDE HİKAYELERManeviyatın doruğa ulaştığı kutsal ayda Kanal 7’nin izleyenlerine muhteşem armağanı olan Önden Gidenler’de en önemli kutsal mekanlardan Arafat-Mina-Müzdelife’den ve Kâbe-i Muazzama / Mescid-i Nebevi’den muazzam görüntüler, Bedir Savaşı’na sahne olan Bedir Kuyusu’nun ve Cebel-ü Melaike’nin çarpıcı öyküsü, Uhud savaşında yaralanan Hz. Muhammed’in tedavi edildiği mağara, İslam’ın ilk mescidi Kuba Mescidi, kıblenin değiştiği Mescid-i Kıbleteyn ve daha bir çok mekanın hikayesi Önden Gidenler’de görsel bir şölen eşliğinde TV’de ilk kez Kanal 7’de ekrana gelecek. BENİ SAAD YURDU, HİRA MAĞARASI...Yapımda yer alan diğer mekanların etkileyici öyküleri; Hz. Muhammed’in çocukluğunun geçtiği Beni Saad Yurdu’ndan çocukluk dönemi; İslam dininin yeryüzüne müjdelendiği Hira Mağarası’ndan ilk vahyin alınışının öyküsü; Hz. Muhammed’in İslam’a davet için çıktığı Taif seferinden dönüşünde taşlandığı zaman sığındığı mekandan etkileyici anlatımlar, Mekke’den Medine’ye Hicret’inin başlangıç noktası olan Sevr Mağarası’ndan Hicret’in mucizevi ayrıntıları, Hicret Yolu’ndan görüntülerle Hz. Muhammed’in ve arkadaşlarının yaşadığı inanılmaz olaylar, İslam tarihinde Müslümanların ilk kez haklar elde ettikleri sözlü antlaşma Akabe biatlarının yapıldığı Akabe Mescidi’nden görüntüler, Hudeybiye anlaşmasının yapıldığı Hudeybiye Kuyusu’ndan çekimlerle antlaşmanın nedenleri ve sonuçları Önden Gidenler’de anlatılıyor. Yapımcılığını Süreyya Önal’ın, yönetmenliğini Elif Esen’in, çekimlerini Mehmet Yıldız’ın üstlendiği muhteşem yapım “Önden Gidenler” muhteşem bir prodüksiyonla Ramazan süresinece Kanal 7 ekranlarına fark getirecek.

Fotoğraflar: Mehmet YıldızDaha fazla fotoğaf için siteyi ziyaret edebilirsiniz: http://www.mehmetyildiz.org