1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kutsal Forma Yerlerde
Kutsal Forma Yerlerde

Kutsal Forma Yerlerde

Dün rüyaları süsleyen o Yeşil-Kırmızı formalar kimse sahip çıkmayınca futbolcular tarafından sahaya atıldı.

A+A-

Bugün oynanan ve Diyarbakırspor'un 1-0'lık mağlubiyetiyle sonuçlanan Diyarbakırspor - Erzurum Büyükşehir Belediyespor maçından sonra çok acı ve utanç verici bir görüntü yaşandı. 

Maç sonrasında Diyarbakırspor futbolcuları formalarını çıkarak saha içine bıraktı. Maçın ardından Diyarbakırspor taraftarları kulüp binasına gidip protesto gösterileri yaptı.

YAZIKLAR OLSUN

Maçın bitmesi ile beraber Diyarbakırsporlu futbolcular toplu halde belkide hayallerinde göremeyecekleri Kutsal Diyarbakırspor formasını yerlere attılar.

Maç sonunda yaşanan bu talihsiz ve utanç verici görüntülere taraftarlar çok büyük tepki gösterdiler.Futbolculara yönelik sözlü ve fiili harekette bulunan taraftarlar klüp binasına gidip tepkilerini ortaya koydular.Taraftarlar sitemize tepkilerini şu sözlerle ifade ettiler.

''Bu futbolcular artık çekilmez hale geldiler,her gün demeç üstüne demeç verip takımımızı küçük düşürdükleri gibi saha sonuçlarında ise tarihi bir başarısızlığa imza attıllar.Fakat biz taraftarlar olarak klübün sahipsizliğini bildiğimizden dolayı futbolcuların bu yaptıklarını herşeye rağmen hoş görüyorduk fakat bugünkü maçtan sonra topluca formayı ayaklar altına atmaları artık sabrımızı taşırdı bu hareketlerinin hiç bir afedilir tarafı yoktur.

Bu kutsal formayı giyen Türkiyenin en üst düzey futbolcuları oldu,Bu formanın arkasından yollara düşüp trafik kazasında hayatını yitiren taraftarlarımız oldu hatta cezaevinde yatan taraftarlar bile oldu.

1968'den beri hiç bir zaman bu formamız ayaklar altına alınmadı,değeri bilindi adeta aşık olundu bu renklere,ne yazıkki Sözde Diyarbakırlı olan Futbolcular tarafından bugün bu forma yerlere atıldı,yazıklar olsun bu yaptıkları onların kara bir leke olarak tarihe geçmelerine neden oldu,bu saatten sonra hiçbiri bu formayı giyipte sahaya çıkmasınlar''

Diyarinsesi.Org olarak formamıza yapılan bu terbiyesizliği affedemeyiz,Hiç kimse Diyarbakırspordan ve formasından büyük değildir,bu yaşanan talihsiz olayı bizlerde kınıyoruz.

Diyarinsesi.Org/ Özel Haber