1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kutlu Doğum nedeniyle yemek dağıttılar
Kutlu Doğum nedeniyle yemek dağıttılar

Kutlu Doğum nedeniyle yemek dağıttılar

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde kutlu doğum haftası münasebetiyle halka yemek dağıtıldı.

A+A-

Yenişehir ilçesi Köprücü Camii’de Peygamber efendimizin kutlu doğumu münasebetiyle Meşhur Çiğköfteci Recep Usta tarafından hazırlanan yemek 750 kişiye kişiye dağıtıldı. 
 
Kutlu Doğum münasebetiyle Köprücü Camii cemaati tarafından toplanan para ile Meşhur Çiğköğköfteci Recep Usta tarafından hazırlanan ve menüsünde tavuk, pilav ve ayran olan yemek ikindi namazı sonrası cemaate dağıtıldı.

 

Yaklaşık 750 kişiye dağıtılan yiyecekler için uzun kuyruklar oluştu. Yenişehir Müftüsü Şevket Dilmaç’ın da katıldığı programda vatandaşlar salavatlar getirerek dualar ettiler.

 

Camii önünde kurulan masalarda ikram edilen yemekleri hazırlayan ve karşılığında herhangi bir ücret talep etmeyen Meşhur Çiğköfteci Recep Usta “Bu güzel günde bizde elimizden gelen imkanlarımızla yardımcı olmaya çalıştık, rabbim kabul etsin” dedi. 


Günün anlamına binayen bir konuşma yapan Yenişehir Müftüsü Şevket Dilmaç ise, “Sevgi ve hoş görü Peygamberi Hz. Muhammed‘in (sav) Dünyaya teşrifinin yıl dönümü nedeniyle, camii cemaati bir yemek programı tertiplemek istemiş. Köprücü Camimizin önünde 750 kişilik tavuk ve pilav ikram edildi. Vatandaşlarımızın ve tüm Müslüman aleminin Kutlu doğum haftasını kutluyorum. İyiliği ve güzelliği yaygınlaştırmak lazım. İnşallah bu da buna vesile olur” şeklinde konuştu. 

 

HABERE YORUM KAT