1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. "Kutlu Doğum" nedeniyle bedava döner dağıttı
"Kutlu Doğum" nedeniyle bedava döner dağıttı

"Kutlu Doğum" nedeniyle bedava döner dağıttı

Diyarbakır'da bir esnaf, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle gün boyunca ücretsiz döner dağıtımı yaptı.

A+A-

Yenişehir ilçesi Ofis semtinde bulunan Kardeşler Döner Salonu’nun işletmecisi Mahmut Gencer, Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında vatandaşlara ücretsiz döner dağıtımı gerçekleştirdi. Çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşan Gencer, yaklaşık 500 kilogram et kullanarak hazırladıkları döneri gün boyunca dağıttıklarını bildirdi.

Gencer, Diyarbakır'ın olumsuzluklarla anılmasını istemediklerini ifade ederek, "Diyarbakır kavgayla gündeme gelmemelidir. Diyarbakır böyle hayırlı şeylerle de gündeme gelmelidir. Burada dinine bağlı, peygamberini seven, halkına faydalı insanların yaşadığının bilinmesini istiyoruz. Burada bütün halkın huzurunda peygambere salat ve selam ediyoruz. Onun adı bile bereketlidir. Bugün de, bu onun için yapılmıştır. 1400’e yakın döner dağıttık hepsi helali hoş olsun" dedi.

Çocuklar yoğun ilgi gösterdikleri bedava döner dağıtımından memnuniyetlerini dile getirerek, bu hayrın sahiplerine teşekkür ettiler.

Öte yandan döner salonu üzerinde Suriye’lilerin de hizmetten faydalanabilmesi için Arapça’da Kutlu Doğum vesilesiyle ücretsiz döner dağıtıldığı yazıldı.

HABERE YORUM KAT