1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Küskünlük yok, yola devam'
'Küskünlük yok, yola devam'

'Küskünlük yok, yola devam'

DİYARİNSESİ.ORG - ÖZEL HABER - HDP'den Diyarbakır Milletvekili aday adayı olan ancak listelere giremeyen Medeni Seyrek Bukarki'den, küskünlük yok açıklaması.

A+A-
CHP Diyarbakır eski İl Başkanı Medeni Seyrek Bukarki, partisinden istifa ederek HDP'den adaylık başvurusunda bulunmuştu. HDP listelerinde yer bulamayan Bukarki yaptığı açıklamada, 7 Haziranda yapılacak ve Türkiye'nin kaderini belirleyecek olan Milletvekilliği seçimlerinin genelde Ülkemize özelde bölgemize hayırlı olmasını temenisiyle sözlerime başlamak istiyorum. Hepimizin bildiği gibi önümüzde kritik bir seçim süreci başlamaktadır.
 
Bende 7 Haziran'da yapılacak olan Milletvekilliği seçimlerinde Diyarbakır'da  aday adaylığı için Halkların Demokratik Partisinde başvurumu yapmıştım ancak partim beni Milletvekilliği listesinde göstermedi. Tabiki bu partimin ve yöneticilerimin tevecühü ama ben aday
gösterilmedim diye ne partime bir küskünlüğüm neden kırgınlığım söz konusu değildir.
 
Ben çalışmalarıma hem bir vatandaş olarak hemde partinin bir üyesi olarak devam edeceğim. Halkların Demokratik Partisi Türkiye Partisi olma yolunda emin adımlarla ilerlerken askeri vesayetle hazırlanmış  %10'luk barajın partimi hiçbir şekilde etkilemeyeceğini ifade etmek istiyorum. 7 Haziran'da yapılacak Seçimin barış süreci, Huzur ve güven ortamı, Kürt sorunun barışçıl ve Demokratik bir ortamda çözümü ve Kürt, Türk, Çerkez, Alevi kısacası Türkiye'de yaşayan Tüm Hakların kardeşliği için Halkların Demokratik Partisine destek çıkarak Türkiye Büyük Millet Meclisine göndererek tüm halkların sesini duyurmaya çalışmalıyız.
                     Değerli Basın Mensupları Halkların Demokratik Partisi bir üyesi ve Bukarki alesinin bir bireyi olarak Beni ve Babam Şeyh Şirin Bukarki'yi tanıyan seven sayan herkese sizin aracılığınızla seslenmek istiyorum; Türkiyenin neresinde olursanız olun hangi partinin üyesi olursanız olun, demokratik Barış sürecine katkıda bulunmak, Türk Kürt kardeşliği ve benden olmayanın yaşama hakkı yoktur zihniyeti ile  alternetif bulamadığından halkın onu tek başına iktidar yaptığı Adalet ve Kalkınma Partisine karşı dimdik ayakta durumak, daha güçlü bir muhaleffet yapması için herkesi her kesimi Halkların Demokratik Partisine destek vermeye çağırıyorum.       
 
         7 Haziranda yapılacak Milletvekilliği seçimlerinde neden HDP diye sorarsanız; Türkiye'de yaşayan tüm Halkarın barış ve kardeşlik duyguları içerisinde yaşaması için, yolsuzlukların önüne geçmek için, Barış sürecine destek olmak adına, yıllardır zülme uğrayan Kürt halkının sesi olmak adına HDP diyoruz.

HABERE YORUM KAT