1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kuşak eğitimleri tamamlandı
Kuşak eğitimleri tamamlandı

Kuşak eğitimleri tamamlandı

Kayapınar Belediyesi Amed Spor Kompleks'inde ücretsiz tekvando kursuna katılan 65 öğrenci eğitimleri tamamlayarak bir üst kuşağa geçtiler.

A+A-
Birçok spor dalında 3000'den fazla sporcuya eğitim veren Diyarbakır Kayapınar Belediyesi Amed Spor Kompleks'inde ücretsiz tekvando kursuna katılan 65 öğrenci eğitimleri tamamlayarak beyaz kuşaktan bir üst kuşak olan sarı kuşağa geçtiler.
 
Dört aylık eğitimlerini tamamlayan 7-12 yaşarası 65 kursiyer için kuşak terfi sınavı yapıldı. Sınav öncesi kursiyerlerin performanslarını sergiledikleri gösteri yaptılar. Gösteriyi Diyarbakır Tekvando İl Temsilcisi Fatih Hillez, kursiyerlerin aileleri ile çok sayıdaki kişi izledi.
 
Kayapınar Belediyesi'nin sporun birçok dalında verdiği kursların kente gerçek anlamda sporcu yetiştirdiğini belirten Diyarbakır Tekvando İl Temsilcisi Fatih Hillez, “ Belediyenin kente kazandırdığı spor tesisi ve verdiği ücretsiz spor kursları için teşekkür ediyoruz. Tekvando sporu sporun ötesinde bilinçlenme, spor ve felsefenin birlikte öğretildiği önemli bir spordur” dedi.
 
Sporun gerçek özüyle öğretildiğini belirten Kayapınar Belediyesi Özel Kalem Müdürü İsmail Kardaş ise yaptığı konuşmada, “ Belediye olarak kursiyerlerimize sporun kardeşlik, paylaşım ve hoşgörü kültürü olduğu eğitiminin öncelik olarak verilmekte. Bu anlamıyla verilen sporla birlikte büyük başarılarda elde edilmiştir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT