1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kurumsal yönetici sertifika programı
Kurumsal yönetici sertifika programı

Kurumsal yönetici sertifika programı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da kadınlara yönelik, "Kurumsal Yönetici Sertifika Programı" düzenlenecek.

A+A-

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal, yaptığı açıklamada, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi, Garanti Bankası, TOBB Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu ile Diyarbakır Ticaret Borsası işbirliğiyle kurumsal yönetici sertifika programı düzenleneceğini söyledi.

Bu tür eğitimlerin önemine dikkati çeken Bal, programın kadın girişimcilerin iş hayatına olumlu katkılar sağlayacağını belirtti.

Bal, Diyarbakır Ticaret Borsası olarak bugüne kadar eğitim alanında yapılan tüm faaliyetlere doğrudan yada dolaylı destek olduklarını veya katkıda bulunduklarını ifade ederek, "Asli görevlerimizin yanında, sosyal sorumluluğumuzun bir gereği olarak gördüğümüz eğitim faaliyetlerini bundan sonra da desteklemeye devam edeceğiz. Kadın Girişimci Yönetici Okulu eğitim programı da bunlardan biri. Mesleki ve kişisel gelişime yönelik bilgi düzeyini arttıracak olan bu eğitimler, kadın girişimcilere gelecek adına önemli katkılar sağlayacaktır" dedi.

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi saha projeleri direktörü Soner Şahan ise, 19 günde toplam 95 saat sürecek olan eğitimlerde, "Kurumsal ve Bireysel Motivasyon", "Şirket Yönetimine Finansal Bakış", "Pozitif Düşünce Gücü", "Kurumsal Yönetici ve İnsan Kaynakları" gibi pek çok başlıkta eğitim verileceğini anlatarak, ücretsiz gerçekleştirilecek eğitimler sonunda katılımcılara Boğaziçi Üniversitesi Kurumsal Yönetici Sertifikası verileceğini belirtti.

TOBB Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Didar Avcı Türk ise, Diyarbakır'da hayata geçirilecek eğitim prog daha önce İstanbul, Ankara, İzmir, Denizli, Adana ve Eskişehir'de uygulandığını, sertifika programına işletme sahibi olan kadınlar, aile şirketlerinin ikinci ve üçüncü kuşak kadın üyeleri ve gerçekten işyeri kurmak isteyen kadınların başvuru yapabileceğini kaydetti.

Türk, 25 Nisan -7 Haziran tarihlerinde düzenlenecek programda eğitimlerin Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyelerince verileceğini anlatarak, programın Güneydoğu'da ilk kez Diyarbakır'da verilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Muhabir: Sema Kaplan
Yayınlayan: Necdet Doğruyol 

HABERE YORUM KAT