1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kuruluş Günü, Kurtuluş Günü Olsun
Kuruluş Günü, Kurtuluş Günü Olsun

Kuruluş Günü, Kurtuluş Günü Olsun

Diyarbakırspor 24 Haziran Gecesi ortalığı inletecek.

A+A-
45 yıl önce yani 24 Haziran 1968 yılında,  Diyarbakır Amatör Ligi'nin iki ezeli rakibi Diclespor ve Yıldızspor kulüplerinin birleşmeleriyle kurulan Diyarbakırspor'un yeni yaşını taraftar coşkuyla kutlayacak.
 
Son 4 sezona rekor bir şekilde küme düşen veya düşürülen, bazen ırkçılığın ön plana çıktığı sezonlarda sahip çıkılamayan, bazen günün adamlarının ön plana çıkarak bugün sırtını döndüğü Güneydoğu'nun Barcelonası olarak nam yapan, Diyarbakırspor artık amatör liglere kadar düşürüldü.
 
Elbette hiç bir düşüş, asla yok oluş değildir, Diyarbakırspor bugün bütün olumsuzlaklara rağmen var gücüyle ayakta kalma savaşını gururla veriyor. Bu savaşı tüm Diyarbakırspor sevenleri ve gençleri sürdürmeye de kararlı görünüyorlar,  çünkü Yeşil-Kırmızılı taraftarlar "Terketmedi sevdan beni" diyor, 
 
Diyarbakırspor Taraftarlarının buluştuğu Dernekler Birliği Başkanlığının organize ettiği 24 Haziran "Kuruluş Günümüz, Kurtuluş Günümüz olsun," "Haydi Diyar ayağa", "Diyarbakırspor'u yaşatalım" gecesine başta Vali Cahit Kıraç olmak üzere, tüm Belediye Başkanları, Emniyet Müdürü Recep Güven, spor taban birlikleri ve tüm taraftarlar davet edildi. Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay'ın verdiği bilgiye göre, Diyarbakırspor'u yaşatmak için bir meşale yakıldığını, bu ateşin tüm bölge ve dünyadaki tüm Diyarbakırspor sevenlerine ulaştırmak için o gece Diyarbakır'ı inleteceklerini ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yıllar sonra kentimize böyle bir valinin atanması, memleketimiz adına, Diyarbakırspor adına çok olumlu bir gelişme olarak görüyoruz. 24 Haziran Diyarbakırspor'u Yaşatalım gecesine kendisini davet ettik, umuyorum bu davetimizi kırmaz ve o gece bizim yanımızda olur. Üstelik onu bir vali dışında bir taraftarımız gibi görerek yüreğimize basmak istiyoruz. Elbette o gece Sayın Emniyet Müdürümüz Recep Güven'de aramızda olacak, Bu arada böylesine anlamlı bir gecede başta spor taban birliklerinin hiç bir davet almadan katılmalarını bekliyoruz. Sonuçta bu kulüp onlarıda temsil ediyor. Bu nedenle TÜFAD olsun, ASKF, DİPFUD gibi tüm  spor dernek ve birliklerini, tüm eski sporcularımızıda yanımızda görmek en büyük arzumuz. Buradan tüm taraftarlarımıza sesleniyorum, biz son 10 günde büyük bir kurtuluş ateşi yaktık, bu Diyarbakırsporumuzun kurtuluşu olacaktır.
 
Çok yakında güzel ve olumlu şeyler yaşanacak Bunun  buradan müjdesini vermek istiyorum. Çok çalıştık, uğraştık sesimizi bir çok yere ulaştırdık, bundan 1 ay önce Sayın Başbakanımıza bir mektup göndermiştik. Bu mektubu bizzat başbakan başdanışmanı olan İstanbul Milletvekili Yalçın Akdoğan'a vermiştik. Bu mektubun içeriğinde kulübümüzün yaşadığı sorunları tek tek sıralamıştık. Açılan soruşturmaların ne şekilde sümen altı edildiğini, kirli bazı ellerin bunlara nasıl engel olduğunu yazdık. Bu mektubun amacına ulaştığı bilgisi bizlere iletildi. Çok yakında bunların semerisini tüm kent görecek. Bu konu hakkında şimdilik bu kadar konuşabilirim. 
 
Gelelin Kayyum meselesine, benim 10 günlük çalışmam sonrası yaşanan kayyum bereketi ve başta sayın Valimizin desteklerini hepiniz biliyorsunuz. Ben Sayın Kıraç'ı bu kent için büyük bir şans olarak görüyorum. Ona bir kez daha gönül dolusu teşekkürlerimizi iletiyoruz.
 
24 Haziran'da tüm kenti, halkımızı AZC PLaza önünde görmek istiyoruz. Herkes Yeşil-Kırmızı formasını, kaşkolunu, bayrağını alsın yanımıza gelsin, Buradan sesleniyoruz, Diyarbakırspor sadece bu kentin değil, tüm bölgenin sembolüdür, bir idolüdür gelin bu renklere bu kulübe sahip çıkın. Herkese saygı ve sevgilerimizi iletiyoruz"
 
DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER (CG)

HABERE YORUM KAT